YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP Heyeti Mısır'a gitti
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu ve CHP İstanbul Milletvekili Osman Korutürk, Mısır hükümetinin davetlisi olarak Mısır'a gitti. Osman Korutürk, imkan olursa eski Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi ile görüşeceklerini söyledi.
CHP Heyeti Mısır'a gitti
09 Eylül 2013 / 17:06 Güncelleme: 09 Eylül 2013 / 21:22

Mısır’a gitmek için Ankara’dan İstanbul’a gelen Loğoğlu ve Korutürk Atatürk Havalimanı VIP salonunda açıklama yaptı.

Mısır’a ve Mısır halkına Türkiye’nin ve Türk halkının sevgisini, dostluğunu, kardeşliğini, dayanışmasını ve iyi niyetini götürdüklerini belirten Loğoğlu, “Mesajımız CHP’nin her yerinde olduğu gibi demokrasi ve barış mesajıdır. Mısır’da kapsamlı görüşmelerimiz olacak. Hem hükümet yetkilileri hem de kanaat yetkilileri hem siyasi parti liderleri ile. Türkiye için gidiyoruz. İnşallah belirli bir süre ziyaret yapıp geri döneceğiz.” dedi.

"İmkan olursa Mursi ile görüşeceğiz"

“Mısır'da ordu müdahalesiyle görevine son verilen eski cumhurbaşkanı Muhammed Mursi ile görüşecek misiniz?” şeklindeki soru üzerine Osman Korutürk, şu an böyle bir programlarının olmadığını, görüşme imkanlarının olması durumunda görüşeceklerini dile getirdi.

Mısır ile temasların durduğunu kaydeden Korutürk, “Mısır şu anda Ortadoğu’nun çok ciddi ve çok büyük bir ülkesi. Önümüzde birkaç yıl bu hükümet ile devam edecek gibi duruyor. Biz sadece hükümet ile ilgili değil, Mısır demokrasisiniz gelecekteki aktörleri olan bütün siyasi partiler ve bütün sivil toplum örgütleriyle görüşeceğiz. Onun için Mısır’la teması tamamen kesmek, oradaki bütün siyasi partilerin ve bütün sivil toplum örgütlerini dışlamak anlamına geliyor. Türkiye’nin böyle lüksü yok bu dönemde. Onları telafi etmeye gidiyoruz.” diye konuştu.

 

CİHAN

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler