YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP heyeti kurultay öncesi Anıtkabir’i ziyaret etti
CHP heyeti kurultay öncesi Anıtkabir’i ziyaret etti
05 Eylül 2014 11:47
Genel Başkan Yardımcısı Aytun Çıray başkanlığındaki CHP heyeti, 18. Olağanüstü Kurultay öncesinde Anıtkabir'i ziyaret etti. Heyet, Atatürk'ün mozolesine çelenk bırakıp, Şeref Defteri’ni imzaladı.

Çıray başkanlığındaki heyette; CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, İstanbul Milletvekili Sedef Küçük, Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu ve Erzincan Milletvekili Muharrem Işık yer aldı.

Sabah saat 09.30'da gerçekleşen ziyarette CHP heyeti, Aslanlı Yol’dan geçip Atatürk’ün mozolesine çelenk bıraktı, saygı duruşunda bulundu. 

Ardından Misak-ı Milli Kulesi'ne geçen CHP'liler adına Aytun Çıray, deftere şu not düşüp, imzaladı:

"Ebedi Genel Başkanımız,CHP 18. Olağanüstü Kurultayı öncesinde geleceğe ilişkin hiç tükenmeyen ilham ve umut kaynağımız olarak bir kere daha manevi huzurundayız. CHP’yi evladı olmaktan büyük onur ve gurur duyduğunuz Türk milletine hizmet etmek ve yüceltmek için kurduğunuzu hiç hatırımızdan çıkarmıyoruz. İdeallerinizin mirasçısı olmanın gururunu, bize yüklediği ağır sorumluluğu bir an bile aklımızdan çıkarmaksızın yaşıyoruz. Bunun için insanımızı özgürlük ve adalet, hak ve hukuk, refah ve mutluluk içinde yaşatma mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz. Sizin devrimci ruhunuzdan aldığımız yenilikçilik anlayışımız damarlarımızda akıyor. Aziz Ebedi Genel Başkanımız, olağanüstü kurultayımızın bu kutlu ve kutsal misyonunun anlamına yakışır bir birlik anlayışıyla geçeceğine ve insanımızın içini umutla dolduracağına manevi huzurunda söz veriyoruz.” 
        
CHP heyeti daha sonra merhum genel başkanları İsmet İnönü’nün mozolesini de ziyaret edip, saygı duruşunda bulunduktan sonra Anıtkabir’den ayrıldı.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler