YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP heyeti Bodrum sahilinde inceleme yaptı
CHP heyeti Bodrum sahilinde inceleme yaptı
03 Aralık 2015 14:58
CHP heyeti, Aylan bebeğin cesedinin kıyıya vurduğu Bodrum'daki Ali Hoca Burnu’nda incelemelerde bulundu.

CHP heyeti, Aylan bebeğin cesedinin kıyıya vurduğu Bodrum'daki Ali Hoca Burnu’nda incelemelerde bulundu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve CHP Mülteciler ve Göçmenlerin Sorunlarını Araştırma Komisyonu Başkanı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Adana Milletvekili Elif Doğan Türkmen, İzmir Milletvekili Özcan Purçu, Muğla Milletvekili Nurettin Demir ile CHP Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen yasa dışı geçişlerin yoğun olarak yaşandığı Akyarlar sahilinde temsili olarak bota binerek denize açıldı.

Botla Aylan Kurdi isimli bebeğin cesedinin kıyıya vurduğu Ali Hoca Burnu'nda gezinti yapan heyet, ardından sahile geldi.

Yapılan gezinin ardından gazetecilere açıklama yapan Ağbaba, incelemede bulundukları bölgenin Aylan bebeğin değil, insanlığın karaya vurduğu yer olduğunu söyledi. 

Pazar gününden itibaren, Türkiye açısından mülteci konusunun daha da önem kazandığını vurgulayan Ağbaba, "Türkiye'ye 3 milyar avro para verilerek, Türkiye Avrupa'nın mülteci kampı durumuna getirilmek isteniyor, tampon bölge durumuna getirilmek isteniyor. Bu bizim açımızdan çok daha önemli bir konu" diye konuştu.

Açıklamaların ardından bölgeden ayılarak Turgutreis istikametine giden CHP'li heyet, bir grup sığınmacının yol kenarındaki çadırlarda yaşadığını görmeleri üzerine durarak, sığınmacı çocuklar ve aileleriyle bir süre sohbet etti.


AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler