YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP, HDP ile aynı dili kullandı
CHP, HDP ile aynı dili kullandı
24 Ağustos 2015 15:03
CHP, Parti Meclisi bildirisini yayınladı. PKK'nın terörünü görmeyen, HDP'nin çatışma çağrılarını duymayan CHP bildirisinde AK Parti'nin, ülkeyi yeniden terör ve şiddet ortamına sürüklediği ileri sürüldü. Bildiride koalisyon görüşmelerine dikkat çekildi.

CHP'nin 23 Ağustos Pazar günü toplanan Parti Meclisi'nin ardından hazırlanan 8 maddelik bildiri açıklandı. Bildiride, CHP'nin, 8 Haziran'dan itibaren Türkiye'nin güçlü bir koalisyon ile ülkenin bütün sorunlarını çözmesi noktasında her türlü fedakarlığa hazır olunduğunun ilan edildiği ve "Önce Türkiye" denilerek son derece yapıcı bir siyaset izlendiği ileri sürüldü.

İlk günden itibaren halkın verdiği mesajı CHP'nin çok iyi anladığı ve bunun gereğini yapan tek parti olarak son derece kararlı davranıldığı iddialarının yer aldığı bildiride, ülkenin bu kadar ağır sorunu varken yeniden seçime gitmenin doğru bulunmadığı anlatıldı.

PKK ve HDP'yi görmeyen bildiri

PKK terör örgütünün askere, polise ve vatandaşlara karşı gerçekleştirdiği kanlı saldırıların görülmediği bildiride AK Parti'nin, ülkeyi yeniden terör ve şiddet ortamına sürüklediği ileri sürüldü. Halkların Demokratik Partisi'nin terörü destekleyen açıklamlarına değinilmeyen bildiride sadece AK Parti hedef alındı. CHP bildirisinde "Demokrasi ve hukuk devletine darbe vuran, ülkemizi ateş çemberine iten bu iktidar anlayışına karşı bütün örgütleriyle seçmenleriyle Cumhuriyete ve demokrasiye inanan tüm yurttaşlarımızla seçime hazır olduğumuzu ilan ediyoruz" ifadelerine yer verildi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler