YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP, Hakkari'ye gidiyor
CHP, Hakkari'ye gidiyor
11 Eylül 2013 08:03
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından görevlendirilen, aralarında milletvekili, parti meclis üyelerinin de bulunduğu heyetin Hakkari'yi ziyaret edeceği bildirildi.

Heyetin ziyareti öncesi temaslarda bulunmak üzere CHP Van İl Başkanı Cemal Şen ile Hakkari'ye giden Bursa Milletvekili Sena Kaleli, burada partililer tarafından karşılandı. CHP il başkanlığını ziyaret eden Kaleli, gazetecilere yaptığı açıklamada, 10 kişiden oluşan heyetin bölge illerini dolaşarak sıkıntılar hakkında bilgi aldığını ve vatandaşların taleplerini dinlediklerini söyledi.

Yaz ayı boyunca tüm milletvekillerinin gruplar halinde bölgeleri paylaşarak dolaştıklarını anlatan Kaleli, "Özellikle CHP'nin, Türkiye'nin son dönemlerde süreç çalışması yaparken asıl ihtiyaç olan demokrasi, özgürlük ve herkesin kimliğinin tanınmasının önemini ve bu konudaki görüşlerimizi ifade eden paketimiz var. Tüm doğu ve güneydoğu illerimizde sivil toplum örgütlerinin ne düşündüğü, nasıl sıkıntılar içinde oldukları, CHP'den neler beklediği, siyasilerden neler beklediklerini öğrenmek için çalışmalar gerçekleştirdik" dedi.

Partilerinin milletvekili olmayan illere gönüllü milletvekili seçtiğini ve kendisinin de Hakkari'nin gönüllü milletvekili olduğunu kaydeden Kaleli, Hakkari'yi çok önemsediklerini ve görevini yerine getirmek için kente geldiğini açıkladı. Heyetin iki gün sonra Hakkari'ye geleceğini bildiren Kaleli, ziyaret sırasında çalışmalarını kolaylaştırmak amacıyla Hakkari'de, sivil toplum örgütleri, yetkili makamları, esnafları, vatandaşları ziyaret ederek hazırlık yapacağını söyledi.

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler