YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"CHP Genel Başkanı'na bilgi sızdırdılar"
Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, “Şundan eminiz paralel yapı özellikle bu devlet sırları ile ilgili konularda pek çoğunu CHP ve Genel Başkanı ile paylaşıyor" dedi.
"CHP Genel Başkanı'na bilgi sızdırdılar"
29 Mart 2014 / 16:54 Güncelleme: 29 Mart 2014 / 16:55

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, "Şundan eminiz paralel yapı özellikle bu devlet sırları ile ilgili konularda pek çoğunu CHP ve Genel Başkanı ile paylaşıyor. Bu yeni değil, daha önce bir iki olay oldu eskiden, yani 2-3 yıl önceden biliyorum yine CHP Genel Başkanı'na bazı bilgileri onlar sızdırdılar" dedi.

Atalay, beraberinde TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Oğuz Kağan Köksal ile partisinin Kırıkkale Belediye Başkan adayı Mehmet Saygılı'nın, Cumhuriyet Caddesi'ndeki seçim bürosunu ziyaret etti.

Atalay, burada bir gazetecinin, güvenlik toplantısının illegal dinlenmesinin internet sitelerinde yayınlanmadan önce CHP Genel Başkanı'na önceden bilgi verildiği yönündeki iddiaları sorması üzerine şunları söyledi:

"Şundan eminiz paralel yapı özellikle bu devlet sırları ile ilgili konularda pek çoğunu CHP ve Genel Başkanı ile paylaşıyor. Bu yeni değil, daha önce bir iki olay oldu eskiden, yani 2-3 yıl önceden biliyorum yine CHP Genel Başkanı'na bazı bilgileri onlar sızdırdılar. Gerçek olmayan ve onlar da bizim aleyhimize kullandılar. Bunların CHP ile epeydir dirsek teması vardı ve şimdi bu son olayda yani Dışişleri Bakanlığının toplantısı 13 Mart'ta oluyor ve Kılıçdaroğlu'nun bundan önceki konuşmalarından anlıyoruz ki o konuşmaların hepsinin dökümü var. Kendisine bu sızdırıldı. Ve böyle bir şeyin seçime iki gün kala servis edileceğini o biliyordu. Yani dün Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız beyin söylediği de bu. Bizim, hepimizin de kanaati bu. Zaten basında da bu yönde değerlendirme çok yer aldı."

Başbakan Yardımcısı Atalay, bir gazetecinin sızdırma olayı ile ilgili şüpheliler hakkında ne gibi bir yol izleneceği sorusu üzerine de şunları kaydetti:

"Dışişleri Bakanlığının dinlenmesi ile ilgili savcılık olaya el koydu. Adli soruşturma ve hem de bakanlığın idari soruşturması var. Dün ben biraz bilgi aldım, İçişleri Bakanımız bilgi verdi. Bütün alternatifler değerlendiriliyor. Bu bir casusluk davasıdır. Onun da kanunda cezası en ağırıdır. Yani müebbettir. Ceza kanununda. Yani bunların en ağır şekilde cezalandırılması lazım. O muhataplar bu işi yapanlara ulaşmaya çalışıyor. Çok ciddi bir çalışma yürütüyor."

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler