YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusu
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusu
09 Şubat 2016 13:26
AK Parti Mersin İl Başkanı İsmail Taşpınar ve yönetim kurulu üyeleri, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

Taşpınar, partililerle geldiği Mersin Adliyesi önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, Kılıçdaroğlu'nun, partisinin 16 Ocak'taki kongresinde Türkiye Cumhuriyetinin ilk seçilmiş cumhurbaşkanına ağır hakaretlerde bulunduğunu söyledi.

Taşpınar, şöyle konuştu:

"Halkın yüzde 52 oyuyla seçilmiş olan Cumhurbaşkanımıza yapılmış olan hakaret, aslında bütün milletimize yapılmış tutum, davranıştır. Vatandaşlar olarak bunu doğru bulmadık. Cumhurbaşkanımızın kişilik hakları, şahsiyeti, şerefi ve ailesine ağza alınmayacak kelimelerle hakaretlerde bulunan Sayın Kemal Kılıçdaroğlu hakkında bugün suç duyurusunda bulunmak üzere arkadaşlarımızla buradayız. Yargının halkın oylarıyla seçilen ilk cumhurbaşkanına bu hakaretleri yapan kişiye gerekli yaptırımı uygulayacağını, gerekli cezayı vereceğini ümit ediyoruz."

Mersin'de yaklaşık 100 civarında partilinin dilekçe vereceğini belirten Taşpınar, ilçelerden de suç duyurusunda bulunacak partililer olduğunu sözlerine ekledi.

Konuşmanın ardından partililer, hazırladıkları dilekçeleri savcılığa teslim etti.

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler