YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: Aziz Sancar Türk halkını gururlandırdı
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: Aziz Sancar Türk halkını gururlandırdı
15 Aralık 2015 16:04
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Prof. Dr. Aziz Sancar'ın Nobel Kimya Ödülü'nü almasının Türk halkını gururlandırdığını belirterek, yeni ödüllerle başarısını perçinlemesi dileğinde bulundu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda gündemdeki konulara ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Toplantıyı, Suruç'taki terör saldırısında hayatını kaybedenlerin aileleri de izledi.

Meclis'in görevinin, vatandaşların sorunlarına çözüm üretmek olduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, "Siyasi görüşü, inancı, yaşam tarzı ne olursa olsun herhangi bir çocuğumuzun burnu kanamasın istiyoruz" diye konuştu. 

"Sevgili Aziz Sancar seni çok seviyoruz. Bize mutluluk yaşattın" 

Türk bilim adamı Prof. Dr. Aziz Sancar'ın Nobel Kimya Ödülü'nü almasının Türk halkını gururlandırdığını belirten Kılıçdaroğlu, yeni ödüllerle başarısını perçinlemesi dileğinde bulundu.

Mardin'de doğan, zor koşullardaki eğitim hayatını başarılarla tamamlayan Sancar'ın bir Cumhuriyet çocuğu olduğunu vurgulayan Kılıçdaroğlu, "Sevgili Aziz Sancar seni çok seviyoruz. Bize mutluluk yaşattın" dedi. 

Sancar'ın Mustafa Kemal Atatürk'e olan hayranlığının da önemli bir özelliği olduğunun altını çizen Kılıçdaroğlu, "Bir kez daha Mustafa Kemal'i haklı çıkardılar; 'Hayatta en hakiki mürşit ilimdir, fendir' diyor. Evet, hayatta en hakiki mürşit ilimdir, fendir" diye konuştu.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler