YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"CHP- Fuat Avni konuşmaların doğruluğuna yönelik ciddi kanaatler var"
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, CHP ve Fuat Avni diyaloglarına ilişkin olarak "Konuşmaların doğrululuğuna yönelik ciddi kanaatler var" dedi.
"CHP- Fuat Avni konuşmaların doğruluğuna yönelik ciddi kanaatler var"
23 Şubat 2015 / 06:56 Güncelleme: 23 Şubat 2015 / 07:01

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, “Bu sabaha karşı bir  büyük başarıyla yürütülen  Süleyman şah türbesinin taşınması operasyonu gerçekten hepimizin göğsünün kabarttı” dedi. 

AK Parti Kocaeli İl Teşkilatı 74. İl Danışma Meclisi, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ın da katılımıyla düzenlendi. Meclis toplantısında konuşma yapan Bakan Işık, “Bu sabaha karşı bir  büyük başarıyla yürütülen  Süleyman şah türbesinin taşınması operasyonu gerçekten hepimizin göğsünün kabarttı.” dedi.

"Süleyman Şah operasyonu bize gurur verdi"

Dün gece gerçekleştirilen Süleyman Şah operasyonuna değinen Bakan Işık, “Bu sabaha karşı bir  büyük başarıyla yürütülen  Süleyman Şah türbesinin taşınması operasyonu gerçekten hepimizin göğsünün kabarttı. Dostlarına büyük bir güven ve gurur verdi. Düşmanlara büyük bir korku saldı. Bazı hasetleri de hasetinden çatlattı. Bir de elim kaza sonucu şehit olan, bir asker kardeşimiz var. Trabzon Maçka doğumlu, Halit Avcı kardeşime Rabbim'den rahmet niyaz ediyorum. Ailemizin ve milletimizin başı sağ olsun. Türkiye artık dilediği anda bu tip operasyonları yapma gücüne sahip çok güçlü bir ülkedir. Bunu bir kez daha teyit etmiş olduk” diye konuştu.

"CHP, değerler eğitiminde bize destek vermeli"

Özgecan’ın Ailesine sabırlar dileyen Işık, “Ama bu olay bize, bir şeyi bir kez daha düşünmek için vesile olmalı diye düşünüyorum. O da değerler eğitimidir. İşte burada her birimizin bir kez daha düşünmesi gereken odaklanması gereken kavram, değerler eğitimidir. Biz daha çocuklarımız, benliğini bulduğu andan itibaren, kendi değerleriyle yoğrulmasına odaklanmalıyız. Her ne kadar biz değerler eğitimi dediğimiz zaman, CHP’nin Genel Başkanı, ‘Sizler toplumu dönüştürmeye çalışıyorsunuz. Sizler şunu yapmaya çalışıyorsunuz, bunu yapmaya çalışıyorsunuz’ diye suçlasa da toplum olarak değerler eğitimine daha fazla odaklanmalıyız.

Ondan sonra da bu tip olay olduğu zamanda da ‘Ak Parti döneminde ahlaki bir gerileme var’ diye Ak Partiyi eleştiriyor. Kardeşim gel bu ülkede değerler eğitiminin verilmesi içi iş birliği yapalım. Böyle bir menfur bir olay olunca da hemen bunu Ak Partiye saldırı için bahane olarak görüyorlar. Onun için inşallah değerler eğitimi noktasına biraz daha odaklanıp çocuklarımızın, bizi biz yapan değerlerle mücehhez olarak daha iyi yetişmesi için gayret göstermeliyiz. Özgecan kızımızın ölümü de bize bu noktada bir kez daha ders olmalı” şeklinde konuştu.

"Fuat Avni hakkındaki iddialarda güçlü delillerimiz var"

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, sosyal medya üzerinde paylaşımlarıyla dikkat çeken Fuat Avni hesabıyla ilgili CHP’nin kendini sorgulaması gerektiğini belirterek, “Son dönemde Fuat Avni denen faili, kimliği açıkça yazılmayan ama kim olduğunu tahmin ettiği bir kişi ile CHP’nin bir milletvekili arasında geçtiği iddia edilen konuşmalar. Bakın bu bizim açımızdan son derece önemli. Çok vahim konuşmalar. Eğer iddialar doğru ise bu çok vahim bir durum. Ama bu iddiaların doğruluğuna yönelikte bizde çok ciddi bazı kanaatler var. Cumhurbaşkanı olarak şu anda ülkesine hizmet eden Recep Tayyip Erdoğan’ın kızına bir suikast dahil konuşulmuş. Bu konuşmalar CHP ile paralel yapının nasıl bir işbirliği yaptığının göstergesidir. Eğer bu konuşmalar doğru ise, CHP’nin paralel yapı tarafından nasıl esir alındığının da göstergesidir”     dedi.

"Fuat Avni'nin Emre Uslu olduğu şüphelerimiz kuvvetli"

Işık Fuat Avni hesabıyla ilgili görüşlerinin devamında şöyle konuştu: “Bizi endişelendiren, korkutan bu konuşmaların birer basit konuşma olmamasıdır. 17-25 Aralık sürecinde o gün ismi geçen ismi geçen milletvekilinin bazı açıklamaları bu iddiaların doğruluğuna yönelik kanaatimizi kuvvetlendiriyor. Ne demişti, ‘Öyle şeyler göreceksiniz ki AK Partililer sokağa çıkamayacak.’ Nereden biliyorsun? ‘Bunlar 30 Mart’ı değil 25 Mart’ı göremeyecek.” Allah Allah, nereden biliyorsun? Birileri sana bazı bilgileri servis mi ediyor. Başka ne dedi? ‘Recap Tayyip Erdoğan, Malezya’ya kaçacak.’ Bunları söyleyen kişinin bu konuşmaların bir tarafı olması bu iddiaları güçlendiriyor.”

"CHP, üzerindeki bu kara lekeyi temizlemeli"

“Bir demokratik ülkede hiçbir parti, demokrasi dışı güçlerle işbirliği yapamaz. Bu demokrasiye ihanettir. Cumhuriyet Halk Partisi, bu konuşmaları bir an önce açıklığa kavuşturma mecburiyeti var. CHP’nin üzerindeki bu töhmeti bir an önce netleştirme zorunluluğu var. Yoksa bu noktada hepimiz derin endişe taşımaya devam edeceğiz. Ben inanıyorum ki, başta CHP tabanı olmak üzere CHP’nin yönetimi, bu olayı bir an önce açıklığa kavuşturması için gerekli adımları atar, gerekli çalışmalar yapar. Yoksa bir bütün olarak bu leke, CHP’nin üzerinde kalmaya devam eder.”

"İç Güvenlik paketindeki yanlışları birlikte düzeltelim"

İç güvenlik çalışmalarında muhalefetin tutumunu anlayamadığını dile getiren Bakan Işık, “İç güvenlik paketi, ülkemizin barışını, huzurunu, kardeşliğini, demokrasimizin daha da güçlenmesini esas alan son derece önemli ve gerekli bir pakettir.

Biz baştan beri söylüyoruz, ‘Ey muhalefet gelin, neye itirazınız varsa oturalım konuşalım. Tekrar bir gözden geçirelim. Bize göre bu paket iyi bir paket. Ama sizin varsa gördüğünüz bir yanlış, eksik, hata, kusur gelin bunu meclisin çalışma unsuru var, bu usül içerisinde masaya yatıralım ve değerlendirelim.’ Ama yok, ‘Biz bu paketi geçirmeyeceğiz. Ne yapacağız AK Parti milletvekillerini tahrik edeceğiz daha sonra kavga çıkacak ve paketi geçirmeyecek’” diye konuştu.

"Kılıçdaroğlu CHP Genel Başkanı mı molotof bavukatı mı?"

Paket içerisinde yer alan molotofun silah sayılması ve yüzünü katanlara yönelik düzenlemelere muhalefetin neden karşı çıktığını anlayamadığını belirten Işık, “Yüzünü kapatarak sokakları ateşe veriyor, Kobani olaylarında gördüğümüz gibi 30-40 kişinin canı gidiyor sonra biz bunun suçunu arttırdığımız zaman CHP’nin Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu, ‘O yüzlerini bağlayanlar beber gazından korunmak için bağlıyorlar.’ Yahu sen ana muhalefetin genel başkanı mısın, yoksa bu molotofçuların, yüzünü kapatanların avukatı mısın? CHP’yi anladık, HDP’yi anladık peki MHP, sen hangi akılla bu pakete karşı çıkıyorsun. Sokakların terörize edilmemesi noktasında Sayın Bahçeli’nin hassasiyetini biliyoruz. İyi de hangi akla hizmet ediyorsunuz da bu pakete karşı çıkıyorsunuz? Bunu anlamak mümkün değil” sözlerini kullandı.

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler