YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP Erdoğan’dan görev bekliyor
CHP Erdoğan’dan görev bekliyor
19 Ağustos 2015 13:54
CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hükümet kurma görevini CHP'ye vermesi gerektiğini söyledi.

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, CHP’nin hükümet kurma görevi almaya hazır olduğunu belirtti. Gök, MHP’den yapılan azınlık hükümetlerine destek verilmeyeceği yönündeki açıklamalara ilişkin ise bütün siyasetçilerin ülkedeki olumsuz tablonun biran önce giderilmesi konusunda sorumlu davranmak zorunda olduğunu söyledi.

GENEL BAŞKANIMIZA GÖREV VERİLMELİDİR

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yeni bir siyasi iradenin oluşmasının önünü açmak için hükümet kurma görevini CHP Genel Başkanı Kılaçdaroğlu’na vermesi gerektiğini kaydeden Levent Gök, “Görevin verilmemesine ilişkin geçen her süre Türkiye’nin aleyhinedir. CHP olarak bu süreçte ve anayasal sürenin işlediği süreçte görevi devralmaya hazır olduğumuzu ifade ediyoruz. Alacağımız bu görevde bir hükümet kurma yolunda önemli çalışmalar yapacağımızı ve hükümet kurma kararlılığımızı ifade ediyoruz.

CHP son derece yapıcı, Türkiye’nin gerçeklerini gözeterek, muhataplarını oyalamadan, Türkiye’nin bu yakıcı döneminde bir hükümet üstlenme sorumluluğunu yerine getirmeye hazırdır. Cumhurbaşkanının gecikmeksizin genel başkanımıza bu görevi vermesi gerekmektedir. Hükümet kurmaya hazırız. Hükümet kurma çalışmalarını AKP’ye endekslemek son derece yanlıştır. Cumhurbaşkanına düşen anayasal sorumluluğu çerçevesinde bu olumsuz tabloda gecikmeksizin bir hükümetin kurulmasının önünü açmaktır” diye konuştu.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler