YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP de Twitter ordusu kuruyor
CHP de Twitter ordusu kuruyor
05 Ekim 2013 11:56
Gezi Parkı olaylarından sonra siyasi partiler sosyal medyayı keşfetti. Özellikle de Twitter'ı. AK Parti'den sonra CHP'de twitter ordusu kurmaya hazırlanıyor.

İktidar ve muhalefet yerel seçimlere sosyal medyada hazırlanıyor. AK Parti’nin twitter ordusuna karşı CHP Bilişim Gönüllüleri’ni kuruyor.

AK Parti’nin Twitter ordusuna karşı CHP “Bilişim Gönüllüleri”ni devreye sokuyor.

Gezi Parkı eylemleri sonrası sosyal medyanın gücünü kendi lehine çevirmek isteyen partiler atağa geçti. Altı ay sonra yapılacak yerel seçimler için sosyal medya hazırlıkları şimdiden başladı.

AK Parti’nin Türkiye genelinde toplam altı bin kişilik bir sosyal medya ekibi kuracağı yönündeki haberlerin ardından, CHP de Bilişim Gönüllüleri adı altında organize olacak bir yapı ile sosyal medyada daha etkin olmayı amaçlıyor.

Özgürlük alanı

CHP Bilgi ve Teknolojiden Sorumlu Genel Başkan yardımcısı Emrehan Halıcı, Bilişim Gönüllüleri’yle ilgili Taraf ’a değerlendirmelerde bulundu. Organizasyonun, önemi giderek artan sosyal medyada, daha ileri bir adım atmak üzere oluşturulduğunu belirten Halıcı şunları kaydetti:

“Ana muhalefet partisi olarak gördüğümüz önemli bir eksiklik, yaptığımız çalışmaların basına ve dolayısıyla kamuoyuna yeteri kadar yansımamasıdır. Şu an Türkiye’de iktidar partisinin görsel ve yazılı basında olağanüstü bir avantajı var. Basında hem kendilerine dönük haberlerin çok yoğun olduğunu, CHP ile ilgili ise olumsuz haberlerin yansıtıldığını görüyoruz. Bu nedenle etkinliklerimizi, haberlerimizi, projelerimizi, hükümetle ilgili eleştirilerimizi iletmemiz açısından sosyal medya çok büyük bir özgürlük alanı.”

12:27
 // DÜNYANIN EN MEDYATİK ADAMI
Ekşi sözlük'e Hz.Muhammed (a.s) küfür ve hakaret etmek için kayıt ettiği militanlar yetmedi, şimdi de twitter üzerinden saldıracaklar. Klavyemi aldım, bekliyorum....
05 Ekim 2013 12:27
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler