YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP Davtuoğlu'nu 4+1 kişilik heyetle dinleyecek
CHP kurmaylarının, koalisyon için yapılacak ilk görüşmede, Davutoğlu'nu 4+1 kişilik heyetle dinleyeceği belirtildi.
CHP Davtuoğlu'nu 4+1 kişilik heyetle dinleyecek
12 Temmuz 2015 / 08:52 Güncelleme: 12 Temmuz 2015 / 08:58

63. Hükümet’in kuruluşu çerçevesinde partiler arası ilk görüşme, CHP Genel Merkezi’nde gerçekleşecek. Başbakan Ahmet Davutoğlu ve ekibinin yarın (bugün) saat 14.00’te CHP’ye yapacağı ziyarette, CHP kurmaylarının eğilimi “konuşmaktan çok dinleme” yönünde olacak.

CHP'DEN 4+1'Lİ GÖRÜŞME

Milliyet'te yer alan habere göre;  görüşmelerin “1 genel başkan + 4 kurmay”ın katılımıyla yapılması planlandı. Ak Parti tarafı, CHP’ye görüşmelere Davutoğlu ve dört kurmayının katılacağını bildirdi ancak isim bildirmedi. CHP yönetiminin görüşmelere hangi partililerin katılacağına Ak Parti’den hangi isimlerin görüşmeye katılacağının bildirilmesinin ardından karar vereceği belirtiliyor. Kulislerde görüşmeye CHP adına katılacak isimler arasında dış politikadan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Murat Özçelik, insan haklarından sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, ekonomiden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke ve Genel Sekreter Gürsel Tekin’in isimleri öne çıkıyor. Ancak iş dünyasından sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, Grup Başkanvekili Levent Gök ve Parti Sözcüsü Haluk Koç’un da görüşmelerde CHP’yi temsil edecek isimler arasında olabileceği değerlendiriliyor.

DAVUTOĞLU'NU "DİNLEYECEKLER"

Alınan bilgilere göre CHP yönetimi, Davutoğlu’nu dinleme eğiliminde. CHP kurmayları, kamuoyuna açıkladığı 14 ilkeye Davutoğlu’nun vereceği yanıtın ve 14 ilke hakkında çizeceği çerçevenin, koalisyon görüşmelerinin ilerleyen sürecinde etkili olacağını düşünüyor. Bu nedenle CHP kurmaylarının ilk olarak dinlemeyi tercih edeceği, kendi görüşlerini ise heyetlerarası görüşmelerde ya da bayramdan sonraya kalacak ikinci turda anlatmayı düşündüğü belirtiliyor.

Kulislerde yarın yapılacak ilk tur görüşmelerde, iki parti arasındaki müzakere heyetlerinin de oluşması bekleniyor. Bu heyetlerin üçer kişiden oluşacağı ve olası hükümet protokolü dahil bir dizi konuda karşılıklı müzakereyi bu ekibin yapacağı ifade ediliyor.

kendisi neyse
 // selami özde
o kadarkorkmayın,insanın kendisi neyse karşısındakinide aynı sanırmış,sayın Davutoğlu güzel insandır,dümdüz konuşur,bizi kündeye getirecek diye endişelenmeyin,bu güç gösterisi değil ülke yönetimi,entrika çevirme alanı değil,bak asıl entrikayı buz lu alanlarda chp liler çeviriyormuş önce chp içinde konum alanların asıl amaçlarını öğrenin...
12 Temmuz 2015 Pazar 11:48
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler