YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP çözüm sürecinde samimi davranmıyor
Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, çözüm sürecine karşı CHP'nin yaklaşımlarını eleştirdi.
CHP çözüm sürecinde samimi davranmıyor
04 Mart 2013 / 12:12 Güncelleme: 04 Mart 2013 / 12:14

 

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı'nda düzenlenen Yurtdışı Genç Liderler Projesi'nin açılış törenine katıldı. 
 
Programın ardından gazetecilerin sorularını cevaplandıran Bozdağ, Gülten Kışanak’ın terör örgütünün elindeki kamu görevlilerini serbest bırakacağını söylemesine ilişkin, “Biliyorsunuz terör örgütü bazı kamu görevlilerini kaçırmıştı. Şuanda terör örgütünün elinde bulunan değişik görevler yapan kamu görevlilerimiz var. Onların ailelerine kavuşmaları temin edilir. Aileleri mutlu olacaktır. Herkes mutlu olacaktır” dedi. Bu yönde bir istihbarat olup olmadığının sorulması üzerine Bozdağ, bu yönde bir istihbaratın olmadığını söyledi.
 
İmralı Süreci
 
CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun İmralı süreciyle ilgili bilgilendirilmediği yönündeki açıklamalarının ve sürecin kendileri için olumlu işlemediği yönündeki eleştirilerinin hatırlatılması üzerine Bozdağ, “Sayın Kılıçdaroğlu çözüm süreci Türkiye’nin kamuoyuna ilk geldiği zaman, sürece kredi açtığını söylemişti.
 
Daha sonra bu kredinin ne anlama geldiğini tartışırken bunun destek anlamına geldiğini ifade etmişti ama biz de o zaman bu kredinin samimi bir destek olmadığını söyledik. Kılıçdaroğlu, belli bir süre eleştirmeme kararı aldı belki. Bugün öyle anlaşılıyor. Partiye çıkan açıklamalara baktığımızda bu destek değil, belli bir süre eleştirmeyişle ilgili bir yaklaşımı gösteriyor” ifadesini kullandı.
 
CHP’nin samimi davranmadığını dile getiren Bozdağ, “Çözüm süreci Türkiye için hayırlı bir sonuç doğurduğunda bundan CHP de MHP de kazançlı çıkacaktır. AK Parti ve BDP de kazançlı çıkacaktır. Bütün Türkiye bundan kazanacaktır. Böyle bir ortamda CHP Genel Başkanı’na düşen görev bu sürecin arkasında olduğunu gösterip sürece destek olmaktır. Ama maalesef görüldüğü gibi süreç içinde ortaya çıkacak bazı tartışmalı şeyler olduğunda hemen hükümeti eleştirmeye süreci olumsuz eleştirecek yaklaşımlar ortaya koymaya, buradan bir siyasal rant geliştirmeye dönük yaklaşımları ortaya koyuyorlar. Tabi bu kredi açma meselesinin gayri resmi, gayri samimi bir hal olduğunu gösteriyor” diye konuştu.
 
 
İHA
Etiketler:
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler