YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"CHP cebren ve hile ile yönetiliyor"
Cumhuriyet Halk Partisi'nden istifa eden 21. ve 23. dönem Milletvekili, eski Devlet Bakanı Hüseyin Tayfun İçli Kanal A Haber'de çarpıcı açıklamalarda bulundu. İçli, mevcut CHP yönetiminin partiyi cebren ve hile ile yönettiğini iddia etti.
"CHP cebren ve hile ile yönetiliyor"
09 Şubat 2015 / 17:00 Güncelleme: 09 Şubat 2015 / 19:54

Tayfun İçli, CHP'den istifa etmesinin onlarca nedeni olduğunu söyledi. "Bugüne kadar susmamın nedeni partimin zarar görmemesini istediğim içindir" diyen İçli, "Partinin düzelmesini bekledim, bunu umut ettim. Yeni CHP yönetimi, Atatürk'ü, Atatürk ilkelerini reddeder hale geldi. Bundan dolayı istifa dilekçemde Yeni CHP yönetimi cebren ve hile ile CHP'yi ele geçirmiştir dedim" diye konuştu.

İçli sözlerine şöyle devam etti:

"Atatürk'e, İsmet İnönü'ye, Celal Bayar'a küfrederseniz, Dersim'de katliam yapıldı derseniz, Asala artıklarının pankartlarının arkasında Ermeni Soykırımı yapılmıştır yüzleşin diye CHP'li yöneticiler pankarta sopa olmaya kalkarsa, İstanbul Kadıköy'de Öcalan posterleri ve PKK bayraklarının yanında CHP bayraklarıyla CHP yöneticileri kol kola girerse, bende sözlerime cebren ve hile diyerek başlarım. Sayın Deniz Baykal'ın nasıl CHP Genel Başkanlığı'ndan istifa etmeye zorlandığını sağır sultan bile duymuştur. CHP artık Atatürk'ü inkar eden, bölücülerle kol kola giren bir partidir.

Vatanseverlik ne zaman utanç vesilesi oldu?

Diyorlar ki solcu ulusalcı olamazmış. Solcu neci olur? Solcu işbirlikçi mi olur? Solcu demek anti emperyalist demektir. Bunlar ülkeyi bölmek isteyen emperyalist uşaklarını ilerici diye yutturmaya kalkıyorlar.

CHP yönetimi her şeyi Anayasa Mahkemesi'ne götürdü ama Oslo görüşmelerini affeden, İmralı görüşmeleri affeden, Çözüm Süreci görüşmelerini affeden, gelecekte ülkeyi bölecek yasayı Anayasa Mahkemesi'ne götürmedi.

Kılıçdaroğlu PKK'nın taleplerini dile getiriyor

Kılıçdaroğlu yerel yönetim özerklik şartını kaldıracağım diyor. bu talep PKK'nın talebidir. TBMM'de hakikatleri araştırma komisyonu kuruyor. Bu da PKK'nın talebidir.

Hrant Dink Ermeni Soykırımı yoktur demişti

Hrant Dink 2006 yılında Malatya'da yaptığı bir konuşmada Ermeni Soykırımı olmadığını, bunun emperyalist bir yalan olduğunu söyledi ve akabinde öldürüldü. Ama Yeni CHP yönetimi, bunun tam tersi yönde hareket ediyor.

AKP'nin can simidi yeni CHP'dir

AKP'nin can simidi, onu kurtaran, ona can veren, iktidarda bu kadar güçlü olmasını sağlayan yeni CHP yönetimidir.

Oyunlarla halkı kandıramazsınız

Kelime oyunlarıyla bir yere varamazsınız. Halk aptal değildir. Halk bilir. Siz yeni söylemleriyle 80 yıl geriye gidip ben Dersimli Kemal diyorsanız, Kürtçülüğe teslim oluyorsanız, Atatürk'e kefere diyenleri, Cumhuriyet Halk Partisi tanıtımdan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı yapıyorsanız, CHP seçmeni ve tabanı bunu yemez. Yemedikleri için yüzlerine vuruyor. Yüzlerine vuranları da disiplin kuruluna gönderip ihraç ediyor.

Sağ-Sol ayrımını bırakıp Atatürk ilkelerinde birleşmek gerekiyor

Benim için önemli olan vatanın bütünlüğü, milletin bağımsızlığıdır. Bu ülkede yaşıyoruz, kendimizi bir fanusa kapatamayız. Bir çok insan benim gibi kurtuluş çareleri arıyor. Geçmişte sağ sol diye ayrı düşünmüş olabiliriz, ama şimdi Atatürk'te ve Atatürk ilkelerinde buluşmamız, birleşmemiz gerekiyor. Cumhurbaşkanlığı seçiminde 15 milyon vatandaş sandığa gitmedi. Çünkü kendisini kandırılmış hissediyor. Sandığa giden büyük bir kesim de, kötünün iyisi diye oy veriyor. Bunu sadece CHP için söylemiyorum, bütün partilerde bu böyle. Bizim ülkemiz Mısır, Libya, Suriye, Irak gibi olmamalı, hedefimiz muasır medeniyetler seviyesi olmalı. Bunun için de tüm vatandaşlara görev düşüyor. Parti ayırt etmeden söylüyorum. Ülkemizin ileriye gitmesi için hep birlikte çalışmalıyız."

KANALAHABER.COM / ÖZEL İÇERİK

19:09
 // Rasim DUMAN
Tayfun beyi bugun icim aciyarak izledim. Davasi "Hak" degil, yolumuz ve istikametimiz tamamen farkli, ama sunu dusundum : Hak ve hakikat yolunda olsa idi, hakikaten guzel bir dava adami olurdu.

Kitabin ortasindan soyluyorum : CHP, Siyonistlerin TURKİYE'de kurduklari bir siyasi organizasyondur. Onun icin, bu ulkenin ve milletin hayrina olacak herseye karsi ciktilar ve karsi cikmaya devam edecekler. Bunun aksi, esyanin tabiatina aykiridir....
09 Şubat 2015 19:09
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler