YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP bir büyükşehir adayını değiştirdi mi?
CHP bir büyükşehir adayını değiştirdi mi?
07 Şubat 2014 15:40
Cumhuriyet Halk Partisi'nin açıkladığı bazı aday isimlerinin değişeceği iddia ediliyordu. İlk değişiklik haberi Sakarya'dan geldi.

30 Mart 2014 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerden önce CHP'de bazı büyükşehir belediye başkan adaylarının tekrar gözden geçirileceği ve değiştirilebileceği iddia ediliyordu.

Kulislerde, CHP tabanından büyük tepki alan Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş'ın yerine başka bir ismin aday gösterileceği konuşulurken asıl haber Sakarya'dan geldi. 

Daha önce Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak Raşit Dünya'nın ismi 16 Ocak tarihinde açıklanmıştı. Ancak o günden bugüne Dünya'nın çalışmalarını yakından takibe alan parti yönetimi, çalışmaları yeterli bulmadı. CHP'li adayın durumu Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'na rapor edildiği ve CHP liderinin de Raşit Dünya'nın yerine Ecevit Kılıç ismiyle yola devam edeceği kararı aldığı iddia edildi. 

Birkaç gündür konuşulan bu iddiayı Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığı da yalanlamadı. CHP Sakarya İl Başkanı Oğuz Can Curoğlu konuyla ilgili olarak 'Sakarya da bugüne kadar izlenen süreci Genel Merkezimiz yakından takip etmiştir. Bütün adaylarıyla birlikte nihai karar 09/02/2014 (Pazar) tarihinde yapılacak olan seçimlerden önceki son parti meclisimizde verilecektir.' açıklamasında bulundu.

 

HABER 7

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler