YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP bildiğiniz gibi: "Kanal İstanbul'un yapılmasına izin vermeyeceğiz"
CHP İstanbul Milletvekili Gülay Yedekci, "Biz hiçbir şekilde Kanal İstanbul'un yapılmasına izin vermeyeceğiz" dedi.
CHP bildiğiniz gibi: "Kanal İstanbul'un yapılmasına izin vermeyeceğiz"
30 Mart 2016 / 16:41 Güncelleme: 30 Mart 2016 / 16:48

CHP İstanbul Milletvekili Gülay Yedekci, "Torba yasanın asıl amacının, su yolu adı altında isimlendirilen Kanal İstanbul Projesi'nin hayata geçirilme çalışması olduğu kanaatindeyiz." dedi.

Yedekci, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunun gündemine "torba yasanın" geldiğini belirterek, kendilerinin de bu vesileyle Kanal İstanbul Projesi'nin yasal alt yapısının hazırlanma çalışmalarından haberdar olduklarını söyledi.

Yedekci, "torba yasayla" çeşitli kanunlarda değişikliklerin önerildiğini ve hukukun arkadan dolanılmasının söz konusu olduğunu savunarak, "CHP olarak daha önce Anayasa Mahkemesine giderek iptal ettirdiğimiz maddeler tekrar aynı şekliyle getiriliyor ve sanki hiç iptal edilmemiş gibi bir intiba yaratılmaya çalışılıyor. Torba yasanın asıl amacının, su yolu adı altında isimlendirilen Kanal İstanbul Projesi'nin hayata geçirilme çalışması olduğu kanaatindeyiz." diye konuştu.

HİÇBİR ŞEKİLDE İZİN VERMEYECEĞİ

Kanal İstanbul Projesi'nin İstanbul için ölümcül tehlikeye sahip olduğunu ileri süren Yedekci, proje güzergahı içerisinde yer alan su havzaları, ormanlar ve birinci derece doğal sit alanlarının yok edileceğini öne sürdü. Yedekci, "Biz, hiçbir şekilde Kanal İstanbul'un yapılmasına izin vermeyeceğiz. Bununla ilgili toplumsal muhalefetin harekete geçeceğine eminiz." ifadelerini kullandı.

 

AA

kaldırın şu ters koltuklu otobüsleri de CHP huzurlu olsun.
 // hursit dilaver
siz bana inanmıyorsunuz ama. bu CHPliler İETTnin ters koltuklu otobüslerindeki ters koltuklara bindikleri için böyle oluyor.ben yaşı 50-55 üstü çarşaflı yüzü bile görünmeyen kadınların bu koltuklara binmemek için ayakta beklediklerini kayaşehir, halkalı otobüslerinde gördüm. işte bu koltuklara tahminimce boş diye CHPliler oturuveriyor.sonra da...işte böyle oluyor.AKP oy almak istiyorsa kanal için O BÖLGEDE REFERANDUM YAPSIN....
31 Mart 2016 Perşembe 00:40
ey ingiltere sen 100 yıl sonra bile nelere kadirsin be..
 // hursit dilaver
niye.. ingilizler için tabi..bu işin aslı lozanlara kadar gider. lozanın da türk garantisi CHPdir.yoksa CHP ne işe yarayacak. onun için bakın 1950den beri iktidar olamadılar ama hep iktidarmış gibi pervasızlar. bizim saflar da AMA EFENDİM MİLLİ İRADE falan der durur.CHP takar mı onu.yahu, 1.köprü için demirelin müh. diploması, 2.köprü için özalın müh. dipl. iptal oldu.3. köprüyü yapan tayyip müh. olmadığı için bunlar çatlıyorlar. imamın yaptığı köpru olur mu diyorlar.ceza da yok kahroluyorlar....
30 Mart 2016 Çarşamba 23:26
AYNI
 // CEM
Boğaz köprüsü yapıldığında 1970 li yıllarda bunlar ona da karşıydı...
30 Mart 2016 Çarşamba 22:53
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler