YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP bildiğiniz gibi... 'Kanal İstanbul engellenmeli'
Kanal İstanbul projesini 'felaket senaryosu' olarak nitelendiren CHP'li Gülay Yedekçi, projenin engellenmesi için elinden geleni yapacağını söyledi.
CHP bildiğiniz gibi... 'Kanal İstanbul engellenmeli'
17 Ocak 2018 / 09:37 Güncelleme: 17 Ocak 2018 / 09:38

Yıllardır merakla beklenen Kanal İstanbul projesinin güzergahı Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan tarafından açıklandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Çılgın Proje" olarak nitelendirdiği Kanal İstanbul'un güzergahının açıklanmasından sonra CHP'den ilk tepki yükseldi.

"ENGELLENMELİDİR"

Projeyi Meclis gündemine taşıyan CHP İstanbul Milletvekili Gülay Yedekçi, "Bu proje hakkında meclis araştırması yapılmalı ve bu felaket senaryo engellenmelidir” ifadelerini kullandı.

45 KM'LİK GÜZERGAH

Projenin yaklaşık 45 kilometre olacağını belirten Bakan Ahmet Arslan,"Küçükçekmece-Sazlıdere-Durusu koridoru Kanal İstanbul için en uygun güzergâh olarak seçilmiştir." diye konuşmuştu.

rasim duman ihvanıma
 // hursit dilaver
rasim duman ihvanıma geçmişteki ve bugün gerideki yorumlarından dolayı minnet duyar ve saygılarımın kabulu arzederim. fesat ve zındıka komiteleri ile onların temsilcileri konusunda anlaşıyoruz.bu çok güzel zaten.elinize,kaleminize sağlık. aman dikkatli,olun. biraz teknik yazın ki, bu hırlıyanlara fırsat vermeyelim.yorumlarınızdaki (namı diger)sufyan ve sufyanıyeti çok iyi biliyorum.geçenlerde de 3-4 paragraflı yorumunuz da müthişti.selam ve dualar efendim....
17 Ocak 2018 Çarşamba 17:02
 // Rasim DUMAN
Yahu Devletlular, dostlar, arkadaslar, hemen celallenmeyin muhteremler. Empati yapin, anlamaya calisin. Adamlarin tarihinde, memleket icin yaptiklari boyle "devasa" eserler yok. Onlar "balo, tiyatro,sinema, konser salonlari" ile, Ataput heykelleri konularinda uzmandirlar. Eh, bu mevzularda da kendilerinin yuksek fikirlerine ( !!! ) muracaat edilmiyor. Nooolacak yani o koca kanal, ustunde film cevrilmez, konser vrrilmez, tiyatro oynanmaz... yani ne ise yarayacak ki...he kizim, ben senden yanayim, onleyelim bu kanali...simdi git birkac arkadasini da cagir, tencere tava almayi da unutmayin. Basimizda huniler, onuncu yil marsi ile, hep birlikte, ileriiii mars !!!...
17 Ocak 2018 16:21
 // Sokullu Mehmet
Sevgili gezi zekalı, ilkel vatandaşlarımız. Size tüyo vereyim, bir taraflarınızıda yırtsanız, kanal istanbulu engelleyemezsiniz ama durun hemen vazgeçmeyin. Hala engelleyebileceğiniz bir şeyler var. Aczinize üzüldüğüm için size tüyo vereceğim. Kanalın her iki tarafına, çoluk çocuk düşmesin diye babalar yapılacak. O projede engelleyebileceğinizi bildiğim tek şey onlar. Bence sıkı kampanyalar yaparsanız siz ancak "babayı engellersiniz" Ee o da sizin için başarıdır. Bu iyiliğimide unutmayın haa!...
17 Ocak 2018 16:12
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler