YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP Bilal Erdoğan'a tazminat ödeyecek
CHP Bilal Erdoğan'a tazminat ödeyecek
17 Mart 2016 17:13
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan'ın CHP Genel Merkezi'ne açtığı “pankart" davasını karara bağlayan mahkeme, CHP'nin Bilal Erdoğan'a 20 bin TL tazminat ödemesine hükmetti.

İstanbul Fikri Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi'nde görülen davada, davacı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan'ı avukatı Ferah Yıldız temsil ederken, davalı CHP avukatı ve CHP eski İl Başkanı Murat Karayalçın duruşmaya katılmadı. Davalı avukatı Ayça Lütfiye Aktekin, mahkemeye mazeret dilekçesi sundu.

Duruşmanın başlamasının ardından söz alan davacı avukatı Ferah Yıldız, davanın kabulüne karar verilmesini talep ederek, “Pankartın il başkanlığı binasına asılmış olması sebebiyle İl Başkanı Murat Karayalçın'ın da sorumlu olduğunu düşünüyoruz" dedi.

Mahkeme, davanın Cumhuriyet Halk Partisi yönünden kısmen kabulüne karar vererek, 20 bin TL manevi tazminatın 19 Aralık 2014 tarihinden itibaren yasal faiziyle birlikte CHP'den alınarak davacı Bilal Erdoğan'a verilmesine hükmetti. Mahkeme, fazla talebin ve davalı Murat Karayalçın hakkındaki davanın husumetten reddini kararlaştırdı.

19 Aralık 2014 tarihinde CHP İstanbul İl Başkanlığı binasına “17-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvetle mücadele haftası olsun' yazılı pankart asılmıştı. Söz konusu pankart, savcılık kararı üzerine polis ekiplerince vinçle sökülmüştü.

Afişlerde dört bakanın yanı sıra Bilal Erdoğan'ın da fotoğraflarının kullanılması üzerine Bilal Erdoğan bu kullanımın haksız olduğu gerekçesi ile CHP ve İstanbul eski İl Başkanı Murat Karayalçın'a 50 bin TL'lik tazminat davası açmıştı.

 

İHA

zenginlik
 // recep
chpliler tayyip ailesini zengin ettiler....
18 Mart 2016 01:19
vay murat bey,nasıl bu kadar hata yaparsın yahu
 // hursit dilaver
yılların politikacısı murat karayalçına yakışmıyacak bir davranış tabi.o kadar ankara belediye başkanlığı yaptı. ama ne olursa olsun CHPlilik değişmiyor.aynı torna. mezar başında da olsa huy değişmiyor demek.CHP hep böyle ama..geçenlerde tvde bir zat şöyle demişti..950DEN BERİ İKTİDARA GELEMEDİ AMA HALA BOZULMADI. TEŞKİLAT AYAKTA..başka parti olsa 1 seçim sonra yok olurdu. ama CHP bozulmadı.işte murat karayalçın. partiye ceza ödetti. ama ayaktalar hala.....
17 Mart 2016 Perşembe 19:41
......
 // .......
chp den kazandığın o tazminatı suriyeli mültecilere yollamalısın.bilal bey.kılıçtaroğluda chp lilerde bunu izlemeli...
17 Mart 2016 17:30
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler