YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP belediyeleri 'eş-akraba' belediyeleri olmuş
CHP'ye ait birçok belediyede torpilli danışmanlar olduğu ortaya öıktı. İlk sırada ise Bakırköy geliyor...
CHP belediyeleri 'eş-akraba' belediyeleri olmuş
15 Şubat 2015 / 09:40 Güncelleme: 15 Şubat 2015 / 09:46

AK Parti’de torpilli danışmanlar listesini ortaya atan CHP’de çok sayıda danışmanın torpilli olduğu ortaya çıktı.

CHP’ye ait belediyelerde başkan danışmanlığına getirilen isimlerin ya babaları ya da ağabeyleri partide yöneticilik yapıyor. Geçtiğimiz günlerde Bakırköy Belediyesi’ne atanan iki danışmanın da ‘Torpilli’ çıktı. Başkan Kerimoğlu’nun danışmanlığına getirilen Emre Özpolat, eski İstanbul Milletvekili Mehmet Ali Özpolat’ın oğlu, Mehmet Akyüz de İBB Meclis üyesi Ali Rıza Akyüz’ün kardeşi. Akyüz aynı zamanda Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu’nun da yakın akrabası.

Tüm yakınlarını işe aldı

Torpiller bununla da sınırlı değil. İBB Grup Başkanvekili Ertuğrul Gülsever'in oğlu Bahadır Gülvesever de yine Bakırköy Belediyesi'nin baskı işlerini yapıyor. Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar'ın da başkan seçilir seçilmez bütün akrabalarını belediyeye yerleştirdiği ortaya çıkmıştı.

İlk sırada Bakırköy var

CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç’un ortaya attığı torpilli AK Partili danışmanlar açıklamasının üzerinden çok geçmeden CHP’de torpilli danışmanlar sayısı arttı. ‘Torpilli danışmanlar’ listesinin ilk sırasında Bakırköy Belediyesi bulunuyor.

 

AKŞAM

................
 // karabağcı
Geçen yıl kalabalıkla birlikte yanaşan otobüse binmeye çalışırken yandaki iki kişi birbirine anlatıyor ikiyüz Bitlisliyi başkan ilçede işe diye birbirlerine anlatıyorlar.Elbette herkes her yerden işe alınabilir ancak ikiyüz kişi bir yerden olunca burada hemşehricilikte ayırımcılıkta kayırımcılıkta ortaya çıkıyor.Sonrada başkalarını ayırım kayırım yapmakla halkı tahrik etmeye çalış...
15 Şubat 2015 Pazar 11:35
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler