YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"CHP 62 yıldır iktidar olamıyor ama..."
CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, partisinin yeni hizmet binasının açılışının ardından Adapazarı ilçesindeki düğün salonunda düzenlenen Milletvekili Aday Tanıtım Toplantısı'nda konuştu.
"CHP 62 yıldır iktidar olamıyor ama..."
04 Nisan 2015 / 18:42 Güncelleme: 04 Nisan 2015 / 21:58

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, partisinin 92 yıldır ayakta olduğunu belirterek, "62 yıldır iktidar olamayan bir partinin örgütünün bu kadar dimdik oluşunun tek sebebi var. Dürüst, namuslu olmaktır. Bundan dolayı övünüyoruz ama Türkiye'nin kaderini değiştireceğiz" dedi.

İnsanların yönettiği her şeyde eksiklikler olabileceğine dikkati çeken Tekin, "Hiç kimse 92 yıllık tarihimizin tamamına baktığımızda 'CHP'liler hırsızdır' diyememiştir. Mustafa Kemal Atatürk, silahla devlet kurdu. Silahla devlet kuran devlet büyüğü, kendi birikimleriyle oluşturmuş olduğu arsasını satarak bankaya vermiştir çünkü banka, vatandaşa kredi, imkan, olanak versin. Kendisine saray yapmadı, yakınlarına, çocuklarına servet bırakmadı, evlatlığına bile servet bırakmadı, 'buna sadece maaş vereceksiniz' dedi, işte size Mustafa Kemal Atatürk" diye konuştu.

"Türkiye'nin kaderini değiştireceğiz"

Tekin, İsmet İnönü'nün zamanında Antalya ziyaretinde bir toprak ağasının kendisine 100 dönüm arsa hediye ettiğini anlattı.

"İsmet Paşa onu alıyor, Ankara'ya geliyor, Ankara'da Hazineye devrediyor" diyen Tekin, şunları kaydetti:

"İşte İsmet Paşa, işte CHP. Sonra Bülent Ecevit, iki kez başbakan, bakan oluyor, onlarca görev yürütüyor. Tek servet bıraktı, onur bıraktı, şeref bıraktı. Ara dönemlerde Sayın Baykal, Sayın Hikmet Çetin, Sayın Altan Öymen, daha anlatacak çok liderlerimiz var. En son liderimiz Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, 40 yıl devletin en üst makamlarında görev yaptı. Çok şükür, o da tek şey bıraktı, onur, şeref bıraktı.

92 yıldır ayakta olan bir parti... 62 yıldır iktidar olamayan bir partinin örgütünün bu kadar dimdik oluşunun tek sebebi var. Dürüst, namuslu olmaktır. Bundan dolayı övünüyoruz ama Türkiye'nin kaderini değiştireceğiz."  

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na seslenen Tekin, "İnşallah, Allah'ın izniyle genel başkanıma da buradan mesaj göndermek istiyorum. Ben kısa süreli de olsa 8 Haziran'da içişleri bakanı olmak istiyorum. İnşallah bu zulmedenleri, milletin hakkını, hukukunu çalanlara hesabını soracağım. Ondan sonra 'oh' diyeceğim, çok şükür Yarabbim. Benden sonra kim bakan olacaksa olsun" ifadesini kullandı.

 

AA

Etiketler: ,
22:19
 // Cetin ates
Hangi şerefi bıraktı? Olmayan şerefi insan nasıl bırakır? Emekli ye iki maas verilmesini bugün söyleyen dingil yıllar önce de emeklilik için yasi 65 e çıkarmaktan bahsediyor.O zaman başkan ken care bulamayan şimdi nasıl iki maaş verecek? Ne kadar beyinsiz varsa bunlara oy atıyor.Bre beyinsizler en iyisini yapıyorsunuz.Bu sayade aziz nesin ülkedeki aptalları yüzdelige döktü...
05 Nisan 2015 22:19
21:56
 // Memet Çetin
sadece ve sadece onur ve şeref bıraktıklarını söylüyor, bu bile yokda hadi var diyelim... Vatan Millet hizmet istiyor, yatırım istiyor, gelişmek istiyor... siz tarihinizde hangi kaide değer büyük projeleri gerçekleştirdiniz... siz taş üstüne taş koymadınız be... dikili bir ağacınız yok sizin... SSK'yı yönetemeyene oy verenler Türkiye'nin, Vatanın, Milletin geleceğini düşünmüyorlar demek......
05 Nisan 2015 21:56
14:37
 // Rasim DUMAN
Bu millet 62 senedir "durust ve namuslu" bir partiyi-kadroyu iktidara getirmiyor ise, bunun bir sebebi olmali.

Mustafa Kemal ve İsmet İnonu'nun sahip olduklari servetin siralamasini yapmak ve bu muazzam servetlere nasil sahip olduklarini yazmak istesem, bu yorum sayfasi asla kafi gelmez; kitap yazmam icabeder. Merak edenler Kadir MİSİROGLU'nun LOZAN ZAFER Mİ HEZİMET Mİ isimli kitabi ile, Said ALPSOY'un kitaplarini okuyabilirler.

Hicbir CHP'li durustluk ve namus kelimelerini agzina alip ta bu guzel kelimeleri kirletmesin !...
05 Nisan 2015 14:37
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler