YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP, 2013 yılıyla birlikte dünyaya açıldı
'Ankara'nın ötesine geçmiyor' diye eleştirilen ve Türkiye'nin doğusunda yok denecek kadar oya sahip olan CHP, başta Çin olmak üzere Belçika, Irak, Suriye ve Mısır'a gitti... Partinin yeni rotası ise Washington ve New York.
CHP, 2013 yılıyla birlikte dünyaya açıldı
20 Eylül 2013 / 08:20 Güncelleme: 20 Eylül 2013 / 08:31

"Ankara'dan ileriye gitmeyen bir parti nasıl iktidar olur" eleştirilerilerine maruz kalan CHP, Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu'nun çalışmalarıyla Türkiye'yi unuttu...

13 Ocak tarihinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve kalabalık bir heyetle Çin'e giden CHP, burada AK Parti'nin icraatlarını eleştirdi.

8 Mart ve 28 Mayıs tarihlerinde 2 defa Beşşar Esed'i Şam'daki sarayında ziyaret eden CHP heyeti, AK Parti'nin politikalarını eleştirmiş, iktidara geldiklerinde Suriye ile son derece dostane ilişkiler içinde olacaklarını ifade etti.

Eleştiri okları

15 Mayıs'ta ise rota Belçika'nın başkenti oldu. Brüksel'deki Avrupa Parlamentosu'nda Başbakan Erdoğan'a sert eleştirilerde bulunan Kılıçdaroğlu, Sosyalist Grup Başkanı Hannes Swoboda'nın sert tepkisiyle karşılaştı.

Kılıçdaroğlu'nun 21 Ağustos'taki adresi ise Bağdat'tı. Türkiye ile gerilim yaşayan Irak Başbakanı Maliki ile görüşen CHP heyeti, Irak Başbakanı Maliki'nin Erdoğan eleştirilerine ses çıkarmadı. CHP'nin son durağının ise 23 Eylül'de ABD olacağı açıklandı.

Dünyayı dolaştı

CHP, ÇİN, Suriye (2 kez), Belçika, Irak ve Mısır'a gitti...

CHP heyeti, birkaç gün sonra çıkacağı ABD turunu da tamamladıktan sonra toplam 47 bin 400 kilometre yol yapmış olacak. Dünyanın etrafının 40 bin 75 kilometre olduğu düşünülürse, CHP'nin bu ziyaretlerinin ne kadar önemli olduğu ortada. Ancak CHP'ye oy verenler, iktidarın yolunu Türkiye sınırlarından geçtiğine dikkat çekti.

 

TAKVİM

ÇOK DOGRU
 // OSMAN
IYI AÇILDI HERGITTIGI YERDE TURKIYYEYI KARALIYO BENI BASKAN YAPMIYORLAR DIYE DERT YANIYO AMA ONLAR SOZ VERDI M..S .2316 BASBAKAN OLUR INSALLAH TEMENIMIZ ÖPULDUN KEMALCIGIM...
20 Eylül 2013 Cuma 12:12
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler