YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP, 14 Mayıs'ta gensoru önergesi vermişti
CHP, 14 Mayıs'ta gensoru önergesi vermişti
CHP, 14 Mayıs'ta gensoru önergesi vermişti
20 Mayıs 2008 / 08:15 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

CHP'nin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan hakkında atv ve Sabah'ın Çalık Grubu'na satışı ile ilgili verdiği gensorunun öngörüşmesi bugün yapılacak.
Başbakan Erdoğan'ın ihale sürecine müdahil olduğu iddiası ile verilen gensoru gönergesinde, "Başbakan'ın yetkisini bir grubun avantajı için kullandığı" ileri sürülüyor.


Genel Kurul'da gensoru önergesinin gündeme alınıp alınmaması görüşülecek.


Görüşmelerde, önerge sahipleri adına bir, gruplar adına birer milletvekili ile Bakanlar Kurulu adına da Başbakan veya bir bakan konuşacak.


Erdoğan'a atv-Sabah satışıyla ilgili gensoru


CHP, atv-Sabah'ın Çalık Grubu'na satışında, ''İstenilen sonuçları almak için ihale öncesi ve sonrası olaya müdahil olduğu, yetkisini bir grubun avantajı için kötüye kullandığı'' gerekçesiyle, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan hakkında 14 Mayıs'ta gensoru önergesi vermişti.


Sabah ve ATV Çalık Grubu'na geçmişti


Turkuvaz Radyo Televizyon Gazetecilik ve Yayıncılık A.Ş, 22 Nisan 2008'de ATV-Sabah Ticari ve İktisadi Bütünlüğü satışıyla ilgili 1,1 milyar dolarlık ihale bedelini Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'na (TMSF) ödediğini duyurmuştu. Çalık Grubu Katar Katar menşeli medya kuruluşu olan Al Wasaeel International Media Co. ile ortaklık da yapmıştı.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler