YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ceylan:Cindoruk'a en güzel cevap verilecek
DP Genel Başkan Yardımcısı Nevzat Ceylan Cindoruk'un adaylığına sert tepki gösterdi
Ceylan:Cindoruk'a en güzel cevap verilecek
06 Mayıs 2009 / 18:48 Güncelleme: 06 Mayıs 2009 / 00:00

DP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI'NDAN SERT AÇIKLAMA


DP Genel Başkan Yardımcısı: Kongreyi darbeciler değil, demokratlar kazanacak.


Demokrat Parti'de 16 Mayıs'taki olağanüstü kongre için geriye sayım başlarken Genel Başkan Yardımcısı Nevzat Ceylan'dan sert bir açıklama geldi. Ceylan, "Milli iradeyi militarizme teslim eden, 27 Nisan e-muhtırasına destek veren, Cumhurbaşkanlığı seçiminde 367 dayatmasını savunan, Ergenekoncuların avukatlığına soyunan ulusalcı çizgideki bir şahsın partimizle adının anılmasını 63 yıllık Demokrat Parti misyonuna, demokrasi ve bu millet uğruna verdiğimiz şehitlerimizin aziz hatıralarına saygısızlık olarak görüyoruz." dedi.


Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Nevzat Ceylan yazılı bir açıklama yaptı. 16 Mayıs 2009 tarihinde olağanüstü kongre yapılacağını belirten Nevzat Ceylan, "Partimizle artık ne misyon, ne inanç, ne de fikir beraberliği kalmamış, köhnemiş siyaset alışkanlıklarını devam ettiren, milletten kopmuş bir kısım politikacının bu süreçte partimizle ilgili hesaplar yaptıkları, bunu çeşitli zeminlerde konuştukları, kamuoyunu manuplasyon gayeli bilgilerle meşgul ettikleri müşahede edilmiştir." dedi.


"Mahallî seçimler öncesi başka partilere oy veren ve oy verilmesi konusunda telkinde bulunan bu kişilerin aklına Demokrat Parti şimdi mi gelmiştir?" diye soran Ceylan, "Yoksa seçim sonrası gerçekleştirmek istedikleri, içinde milletin olmadığı projelerin önünde, Türk siyasetinde hala iddiasını inançla devam ettiren Demokrat Parti'yi engel gördükleri için, başka taktiklerle partimize zarar vermeye mi çalışmaktadırlar?" ifadelerini kullandı.


Demokrat Parti'nin ismiyle müsemma bir parti olduğunu, kurulduğu 1946'dan beri demokrasiyi ve milli iradeyi, meşruiyeti ve hukuk devletini savunduğunu dile getiren Ceylan, bundan sonra da partinin demokrasi ve hukuk dışındaki her türlü arayışın karşısında olmaya devam edeceğini dile getirdi.


Nevzat Ceylan şöyle konuştu: "Geçmişte partimizin çok önemli makamlar bahşettiği, ama bu makamları demokrasi dışı mahfillerin hizmetine sunmaktan çekinmeyen, 28 Şubat sürecinde postmodern darbecilerin, siyaset mühendislerinin aracı olmuş, adı hala darbecilerle birlikte anılanların yaptıkları bu arayışları ibretle izliyoruz. Demokrat Partiye gönül veren arkadaşlarımızın iyi niyetlerini istismar ederek partimizden ayrılmasına neden olduktan sonra yarı yolda bırakan, demokrasi tarihinin notunu çoktan verdiği ve binde bir oy alan Şemsiye Partisini kuranların son çırpınışlarına üzülüyoruz. Milli iradeyi militarizme teslim eden, 27 Nisan e-muhtırasına destek veren, Cumhurbaşkanlığı seçiminde 367 dayatmasını savunan, Ergenekoncuların avukatlığına soyunan ulusalcı çizgideki bir şahsın partimizle adının anılmasını 63 yıllık Demokrat Parti misyonuna, demokrasi ve bu millet uğruna verdiğimiz şehitlerimizin aziz hatıralarına saygısızlık olarak görüyoruz. Demokrat Part 'Yeter söz milletindir' diyerek halkın bağrından çıkmış sivil bir harekettir. Sistemin ve devletin partisi değil milletin partisidir. Herkesi kucaklayan, kimseyi öteki olarak görmeyen bu demokrat misyon; hiçbir zaman militarizmi, darbeyi, cuntayı savunmamış her zaman demokrasinin ve bireysel hak ve hürriyetlerin yanında yer almıştır. Demokrat parti misyonuna suikast teşebbüsünde bulunanlara bu kongre ve partimiz en güzel cevabı verecektir."


(CİHAN)SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler