YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çevik Kuvvet'e saldıran teröristlere CHP desteği
Bayrampaşa'daki Çevik Kuvvet binasına saldıran teröristin, daha önce gözaltına alındığı ancak CHP desteği ile serbest kaldığı ortaya çıktı.
Çevik Kuvvet'e saldıran teröristlere CHP desteği
03 Mart 2016 / 14:58 Güncelleme: 03 Mart 2016 / 15:05

Sabah saatlerinde İstanbul Bayrampaşa'daki Çevik Kuvvet binasına saldıran Çiğdem Yakşı ile Berna Yılmaz, özel harekatın operasyonu ile ölü ele geçirildi. DHKP-C'li iki teröristen biri olan Berna Yılmaz'ın, geçtiğimiz yıllarda gözaltına alındığı ancak CHP'li vekillerin desteği ile serbest kaldığı ortaya çıktı.

1-20160303145932.jpg

ERDOĞAN'IN PROGRAMINDA PANKART AÇTILAR

Berna Yılmaz ve arkadaşı Ferhat Tüzer, beş yıl önce Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başbakanlığı döneminde katıldığı bir programda "Parasız eğitim istiyoruz" diye pankart açmış, ikili, örgüt üyeliğinden gözaltına alınmıştı.

2-807.jpg

İLK DESTEK CHP'Lİ VEKİLLERDEN

İkilinin serbest kalması için eylem yapanlar arasında çok tanıdık isimler de vardı; CHP'li vekiller Gürsel Tekin ve Mahmut Tanal.. O dönemde CHP Gençlik Kolları'nın destek eylemine katılan Mahmut Tanal, terörist Berna Yılmaz için halay çekerken, Gürsel Tekin de yaptığı basın açıklamasında, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı eleştirmişti. Canlı bomba olarak yargılanırken CHP'lilerin desteği ile serbest kalan DHKP-C'liler, bugün Çevik Kuvvet'e el bombası ve silahla saldırdı.

3-444.jpg

 // Murat
Kafirlerle ve münafıklara karşı birliğimiz ve dirliğimiz ile her konuda karşı koyacağız, Dik duracak boyun eğmeyeceğiz. Milli iradeye saygı......
04 Mart 2016 00:18
 // Fenerli
Onlarda aynı ne bekliyodunuzki merde bir alçaklık var CHP orda merde bir din düşmanlığı var chpliler orda...
03 Mart 2016 19:22
 // emin
Bakalım adliyeye emniyete hangi partinin hangi vekilleri koşarak gidecek...
03 Mart 2016 18:18
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler