YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Çetenin nöbetçi hakimi de var"
"Çetenin nöbetçi hakimi de var"
05 Nisan 2010 08:35
Bakan Nihat Ergün katıldığı bir toplantıda yaptğı konuşmada çetelerle mücadelenin kolay olmadığını herkesin birlik olması gerektiğinin altını çizdi.

Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, çetelerle mücadele konusunda atılması gereken çok adımlar olduğunu söyledi. Ergün, "Görüyoruz ki çeteler sadece çetelerden oluşmuyormuş. Çetenin nöbetçi hakimi, çetenin savcısı oluyor maalesef." dedi.

Nihat Ergün, partisinin Bursa il başkanlığınca düzenlenen, 'Türkiye Buluşmaları' toplantısında yaptığı konuşmada, AK Parti'nin kuruluşu ve iktidara gelişi sırasında yaşanan sorunları anlattı. Ardından sözü çetelerle mücadeleye getiren Ergün, söz konusu yapılarla mücadelenin kolay olmadığını söyledi. Ergün, şunları anlattı: "Herkesin bir anlayış birliği içinde olması lazım. Ama görüyoruz ki çeteler sadece çetelerden oluşmuyormuş. Çete sadece çete ve avukatı değilmiş. Çetenin medyası var, rektörü varmış, çetenin nöbetçi hakimi, çetenin savcısı oluyor maalesef. Böylesine geniş bir çerçevenin içerisine yayıldığını görüyoruz. Bunlar kabul edilebilir şeyler mi? Bunlar Türkiye'nin önüne engel değil mi? Türkiye hâlâ bu işlerle mi uğraşacak? Türkiye'nin anayasasının artık kimsenin bu tür şeylere tevessül etmeyeceği bir hale gelmesi lazım."
Zaman

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler