YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cemil Çiçek'ten Babalar Günü mesajı
Cemil Çiçek'ten Babalar Günü mesajı
14 Haziran 2014 18:06
TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Babalar Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, babaların çocuklarına sevgilerini gösterirken son derece cömert olmalarını dileyerek, "Barışın ve kardeşliğin kapısını açan sevgiyi, sadece davranışları ile göstermemelerini, sözle de dile getirmelerini tavsiye ediyor, bir güneş gibi ailesini ışıtan ve ısıtan babalara ve baba adaylarına, ömür boyu mutlu ve huzurlu bir hayat diliyorum" dedi.

Çiçek, Babalar Günü nedeniyle yayımladığı mesajda, sevginin sahip olunanı paylaşmak, huzuru ve mutluluğu yaymak olduğunu belirterek, özel günlerin, sevgiyi ifade etmek için iyi bir fırsat olduğunu ifade etti.

"Bu fırsatları iyi değerlendirmeli ve aramızda kurduğumuz gönül köprüleriyle aile bağlarımızı kuvvetlendirmeliyiz" değerlendirmesini yapan Çiçek, mesajına şöyle devam etti:

"Yılın belli günlerinde kutladığımız özel günler gibi, Babalar Günü de aramızda sevgiyi yaymak, gönül bağlarını kuvvetlendirmek, aile bağlarını pekiştirmek için son derece önemli bir gündür. Şehir yaşamının stresi, çalışma şartlarının zorluğu gibi değişik nedenlere bağlı ihmalleri telafi etmek için Babalar Günü güzel bir imkandır. Bugün, sevgi ve saygı hislerimizi ifade ederken göstereceğimiz cömertlik, bizleri birbirimize daha çok kenetleyecektir."

Çiçek, Babalar Günü'nün, Lisans Yerleştirme Sınavları nedeniyle 1 milyona yakın genç için heyecan verici bir gün olduğunu da dikkati çekerek, gençlerin bilginin ışığında geleceklerini inşa edecekleri bir öğrenim görmek için yarın üniversite sınavına gireceğini hatırlattı. Gençlere sınavda başarılar dileyen Çiçek, herkesin Babalar Günü'nü kutladı. Çiçek, mesajında şunları kaydetti:

"Babaların çocuklarına sevgilerini gösterirken son derece cömert olmalarını diliyorum. Barışın ve kardeşliğin kapısını açan sevgiyi, sadece davranışları ile göstermemelerini, sözle de dile getirmelerini tavsiye ediyor, bir güneş gibi ailesini ışıtan ve ısıtan babalara ve baba adaylarına, ömür boyu mutlu ve huzurlu bir hayat diliyorum."

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler