YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cem Yılmaz'a AKP'den davet!
Şaka deği! Ak Parti'nin gelenekselleşen Siyaset Akademisi'nde ders vermek için Cem Yılmaz, Sezen Aksu ve Yılmaz Erdoğan da davet edildi.
Cem Yılmaz'a AKP'den davet!
10 Eylül 2009 / 14:57 Güncelleme: 10 Eylül 2009 / 15:13

AK Parti yönetimi, bu yıl 'Kürt açılımı' konusunun işleneceği Siyaset Akademisi'nde ders vermesi için 120 kişilik taslak liste oluşturdu.

CEM YILMAZ VE SEZEN AKSU LİSTEDE

Listede Cem Yılmaz ile Kürt açılımına destek verdiğini belirten Sezen Aksu da yer alıyor. Yılmaz ve Aksu teklifi kabul ederlerse, Siyaset Akademisi'nde 5 Ekim'de başlayacak derslere katılıp 'Kürt açılımı'nı değerlendirecek.

Akşam gazetesinin haberine göre Akademi Koordinatörü Ercan Demirci demokrasinin çoğulcu bir rejim olduğunu vurgulayarak, ' Siyaset Akademisi ile ülkemiz demokrasisinin gelişmesi için bir adım daha atılacak. Akademisyen, siyasetçi, sanatçı ve yazarları alanlarında sunumlar yaparak katkıda bulunacak' diye konuştu.

'ÖZGÜRLÜK' DERSİNİ LİVANELİ VERECEK

Cem Yılmaz ve Sezen Aksu gibi isimlerin yanı sıra bestelediği 'Özgürlük' şarkısını bir GSM şirketine sattığı için eleştirilen Zülfü Livaneli ve Yılmaz Erdoğan'da Siyaset Akademisi'ne davet edilmesi düşünülen isimler arasında yer alıyor. Eski politikacılardan Korkut Özal'ın da bulunduğu listenin bir sürpriz ismi de gazeteci Mehmet Ali Birand oldu.

SEMİNERE NOBEL CİLASI

AKP'nin listesinde sanatçıların yanı sıra edebiyat dünyasından isimler de dikkat çekiyor. Nobel ödüllü Orhan Pamuk, Yaşar Kemal ve Elif Şafak listede.

'YABANCI DAMAT' DA LİSTEDE

Siyaset Akademisi'nde ders vermesi istenen isimler arasında Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu Başkanı Joost Lagendijk de bulunuyor. Lagendijk, 2006 yılında gazeteci Nevin Sungur ile evlenmişti.

İNALCIK, ORTAYLI, YAYLA

120 kişilik listede Kapatılan DEHAP'ın eski Genel Başkanı Murat Bozlak, Aydın Menderes, tarihçi Halil İnalcık ve İlber Ortaylı, sosyolog İsmail Beşikçi de bulunuyor. Zaman gazetesi yazarı Mümtazer Türköne, Prof. Atilla Yayla da listedeki akademisyenler arasında.


SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler