YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çelik'ten yalanlama
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çelik, 'Reform Hareketi ile Kürt Kültür ve Araştırma Vakfında düzenleneceği bildirilen konferansa, Başbakan Erdoğan ve kendisinin katılmayacağını bildirdi.
Çelik'ten yalanlama
10 Ocak 2011 / 17:47 Güncelleme: 10 Ocak 2011 / 17:51

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, Reform Hareketi ile Kürt Kültür ve Araştırma Vakfınca düzenleneceği bildirilen konferansa Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bazı bakanlar, partili milletvekilleri ile kendisinin katılacağı yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

Çelik, yaptığı yazılı açıklamada, şunları kaydetti:

''Reform Hareketi ile Kürt Kültür ve Araştırma Vakfınca İstanbul'da düzenleneceği bildirilen 'Türk Kürt Kardeşliğinin Anlamı: Sorunlar-Çözümler' konferansına, başta Sayın Başbakanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan, bazı sayın bakanlarımız ve şahsım ile birlikte AK Parti milletvekillerinin katılacağına ilişkin birtakım internet sitelerinde çıkan haberler gerçeği yansıtmamaktadır.

15-16 Ocak 2011 tarihinde yapılacağı açıklanan konferansa, gerek Sayın Başbakanımız, gerekse partimizin üst düzey yetkilileri ve şahsımın katılmayacağını kamuoyuna saygıyla duyururum.'' AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler