YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Çelik'e, sözlerini aynen ve taahhütlü olarak iade ediyoruz"
"Çelik'e, sözlerini aynen ve taahhütlü olarak iade ediyoruz"
15 Temmuz 2013 14:11
MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik'in, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye yönelik "saygısız ifadelerle haddini aştığını" belirterek, "Bu ifadeleri kendisine aynen ve taahhütlü olarak iade ediyoruz" dedi

 

Yeniçeri, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, iktidarın, Türkiye Cumhuriyeti'nin varlığını, birliğini ve bütünlüğünü savunmadığını iddia etti.

PKK'nın, asayiş timleri, infaz timleri kurduğunu, silahlı cenaze törenleri düzenlediğini ifade eden Yeniçeri, Hükümet'in, "Çekilecek, barış olacak" diyerek, olanı biteni halktan sakladığını ileri sürdü. Yeniçeri, "AKP, Balkan savaşları sırasında Türk milletine bozgunu yaşatan gafil, basiretsiz ve korkak devlet yöneticilerine benziyor. PKK, ortaya koyduğu bu eylemlerle sürecin çözümünü aldı götürdü, Başbakan'ın elinde kalan ise yalnızca süreç kısmıdır" şeklinde konuştu.

TSK İç Hizmet Kanunu'nun 35. maddesinin değiştirilmesini de değerlendiren Yeniçeri, BDP'nin, Genel Kurul'daki görüşmelerde Türk ve milli kelimelerinin yasa metinlerinden çıkarılması için verdiği önergesinin her şeyi özetlediğini söyledi. Yeniçeri, "BDP, Türk ve milli kavramlarını 'tamamen çıkaralım' diyor. AKP, 'yavaş yavaş, hazmettire hazmettire bunu yapıyoruz' diyor. Açıkça AKP ile BDP birisi ümmet diğeri etnik ırkçılıkları nedeniyle Türk kavramına her anlamda karşılar. Bu iki parti de bu nedenle Türk kelimesine, boğanın önüne tutulan kırmızı şala duyduğu öfkeye benzer bir öfke duyuyor" diye konuştu.

Yeniçeri, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik'in, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye yönelik açıklamalarına işaret ederek, Çelik'in söylediklerinin, ancak "kimyası, dengesi ve ruh sağlığı bozuk olanların ağzından çıkabileceğini" belirtti. Yeniçeri, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Hüseyin Çelik, bu galiz, saygısız ve aşağılık ifadelerle haddini fena halde aşmıştır. Bu ifadeleri öncelikle kendisine aynen ve taahhütlü olarak iade ediyoruz.Öyle görünüyor ki Çelik, sırtını çözüm ortağı PKK'ya dayamış MHP'ye meydan okumaktadır. AKP'nin kurduğu saadet zincirinin seçimle birlikte sona erecek olması AKP'yi ve Çelik'i bunalıma sokmuştur. Çelik, MHP'yi adeta bir deprem sonrası birbirleriyle hiçbir ilişkisi ve bağlantısı olmayan insanların toplandığı deprem çadırı olan AKP sanıyor. Yanılıyor. AKP yokken MHP vardı ve AKP yok olduğunda MHP var olmaya devam edecektir. AKP bir döner ve slalom partisidir. AKP'nin siyasi yemeği döner, sporu ise dopingli slalomdur. Çelik, MHP liderinin uçak korkusundan söz etmiş, hangi müziği dinlediğinden ya da hangi yemeği yediğindense söz etmemiş. Bizim bildiğimiz MHP'lilerin, Çelik ve AKP zihniyetini taşıyanlarda olmayan bir tek korkusu vardır; o da Allah korkusudur. Söz gelimi, MHP liderinin ata binme ya da attan düşme gibi bir korkusu yoktur."

 

AA

08:31
 // dişa vurum
Çelik in sözleri türk ve türk milliyetçiliği düşmanliğinin ve pkk sevgisinin dişa vurumudur....
16 Temmuz 2013 08:31
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler