YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çelik: Kürkçü'nün durumuna azılı düşmanlar bile düşmedi
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Avrupa Konseyi'nde Başbakan Davutoğlu'na 'İngilizce' olarak provokatif bir soru yönelten HDP'li Kürkçü'ye sert tepki gösterdi.
Çelik: Kürkçü'nün durumuna azılı düşmanlar bile düşmedi
20 Nisan 2016 / 03:55 Güncelleme: 20 Nisan 2016 / 09:28

Başbakan Ahmet Davutoğlu Avrupa Konseyi genel kurulunda soruları yanıtladı.

PKK'lı terösitleri gerilla şeklinde niteleyerek operasyonlar hakkında soru soran HDP'li Ertuğrul Kürkçü'ye yanıt veren Davutoğlu, "Vatandaşımı korumak asli görevimdir ve bu mücadele siz isteseniz de istemeseniz de her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı kendini güvenli hissedene kadar devam edecektir" dedi. Kürkçü'nün sorusunu İngilizce sorması konusunda eleştiride bulunan Davutoğlu, Türk başbakana Türkçe sormasını beklediğini söyledi.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, yaşananlara dair resmi Twitter hesabı üzerinden değerlendirmelerde bulundu.

Çelik'in açıklaması şöyle:

"Başbakanımız Türkiye Cumhuriyeti adına AKPM'de konuşurken, provokatif ve gayrı meşru bir yaklaşım içeren soru HDP Mv Ertuğrul Kürkçü'den geldi. Bu derece gayrı meşru bir duruma şimdiye kadar Türkiye'nin azılı ve kadrolu düşmanları bile düşmedi..

Bu derece ısrarla terör yandaşlığı ve Türkiye düşmanlığı yapmak ibretlik bir durum. Hiçbir siyasi ilke tanımadan Türkiye karşıtı olan ne varsa, onun yanında yer alan ve Türkiye'ye zarar vermeye odaklanmış bir siyaset tarzı ilk defa görülüyor.."

kürkçü değil samanlıkçı
 // muammer bekaroğlu
bana göre o bir ingiliz ajanıdır,yanında 8 arkadaşı öldürülüyor bu sağ kalıyor,kime ne anlatıyor,resmen ajan utanmadan arlanmadan birde ingilizce soruyor,bu ingiliz ajanı değilde nedir...
20 Nisan 2016 Çarşamba 14:33
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler