YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çelik İsrail'i lanetledi
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik, 3 yahudi yerleşimci gencin öldürülmesi ile ilgili attığı tweette İsrail'i kınadı.
Çelik İsrail'i lanetledi
01 Temmuz 2014 / 03:53 Güncelleme: 01 Temmuz 2014 / 04:03

Hüseyin Çelik: "İsrail'in Gazze'ye saldırısını lanetliyoruz. İsrail Ramazan'da kendine yakışanı yapıyor. Başka türlüsü İsrail'den zaten beklenmezdi." tweetini attı.

"Vesayet Köşk'te şekilleniyordu"

Çelik ayrıca Ak Parti Cumhurbaşkanı adayının açıklanmasına saatler kala, twitter hesabından cumhurbaşkanlığı makamının Ak Parti iktidarında nasıl evrim geçirdiğine dair de tweetler attı.

İşte Çelik'in tweetleri:

"Bugün saat 11.30'da 313 Ak Partili milletvekilinin imzasıyla Cumhurbaşkanı adayımızı TBMM Başkanlığı'na sunuyoruz. Allah hayırlı etsin."

"Sayın Gül'den önce Cumhurbaşkanlığı makamı, merhum Özal hariç, milli iradeye ayar çekilen bir makamdı. Vesayet Köşk'te şekilleniyordu."

"Eski Türkiye'de devlet aşkın bir kudretti. Devletin milleti diye bir kavram vardıı. Yeni Türkiye'de ise milletin devleti var."

"Yeni türkiye'de Cumhurbaşkanı milletin hissiyatının tercümanıdır. Millete 'aklı ermez güruh' diyenler, onun ne istediğine veya ne istemediğine bakmadılar."

 

KANALAHABER.COM
 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler