YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çelik, Demirel'in 'kara lekesi'ni açıkladı: İZLEYİN
Çelik: Demirel, demokrasi mücadelesi verseydi, Türkiye bu noktada olmazdı
Çelik, Demirel'in 'kara lekesi'ni açıkladı: İZLEYİN
16 Nisan 2009 / 16:46 Güncelleme: 16 Nisan 2009 / 00:00

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik eski Cumhurbaşkanı Süleyman Demireli ağır bir şekilde eleştirdi. Demirel'in 'Ergenekon'un arkasında durduğunu iddia eden Çelik "Demirel, demokrasi mücadelesi verseydi Türkiye bu noktada olmazdı." dedi.


Gazeteci Ömer Şahin'in hazırlayıp sunduğu Kanal a'da yayınlanan 'Görüş Farkı' programına katılan Hüseyin Çelik gündemi meşgul eden konulara açıklık getirdi.


Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Ergenekon operasyonu kapsamında gözaltına alınan Prof.Dr. Mehmet Haberal'ı uğurlamak için havalimanının apronuna kadar giden eski Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'i ağır bir dille eleştirdi.Demirel'in Ergenekon'un arkasında durduğunu iddia eden Çelik, "Bunu siyasi hayatında kara bir leke olarak görüyorum" dedi. Bakan Çelik şunları söyledi:


"Defalarca darbelere maruz kalmış bir siyasetçi olarak, darbe kelimesinin bile kendisini rahatsız etmesi lazım. Keşke Sayın Demirel bu yaşına başına rağmen havaalanına kadar giderek gösterdiği enerjiyi kendisine muhtıra verildiği zaman kaçarak yapmasaydı. Demirel, demokrasi mücadelesi verseydi Türkiye bu noktada olmazdı."


"CİNDORUK'U DİNLEDİĞİM ZAMAN AMAN ALLAH'IM DİYORUM"


AK Parti'ye geçmeden önce DYP milletvekilliği yapan Hüseyin Çelik, Demirel'in yanı sıra Hüsamettin Cindoruk'a da eleştiri oklarını yöneltti. Cindoruk'un yıllarca insanları kandırdığını ima eden Çelik, "Sayın Cindoruk'u dinlediğim zaman 'Aman Allah'ım' diyorum. Bu bizim tanıdığımız Cindoruk mu, yoksa zaten bu muydu diyorum. Demek ki insanların gözlerini iyi boyadılar. Hayretler içerisindeyim. Bir de Menderes'in avukatı falan dediler, öyle bir sey de yokmuş."


Bakan Çelik, kabine değişikliğinin bugünlerde olmasıyla ilgili beklentileri de değerlendirdi. 7 yıldır kabinede olan Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, medyanın bakan-toto oynayarak spekülason yaptığını, kimlerin değişeceğini Başbakan dışında kimsenin bilmediğini vurguladı.


"Başbakan şunun-bunun yönlendirmesi ile bakan değiştirmez" diyen Çelik, kabine revizyonu sonrası kırgınlık ve küskünlük yaşanmayacağı mesajını verdi. Başbakan Erdoğan'ın revizyonu yerel seçim sonuçlarına göre yapmayacağını öne süren Hüseyin Çelik, şunları söyledi: "Sonuçta her kabine revizyonunda dalgalanmalar olur. Olay şudur. Bir Başbakan sizi 340 kişi içinden seçip bakan yapıyor. Tencere doğunca iyi de öldüğü zaman niye kötü oluyor. Sonuçta kaydı hayat şartıyla yapılmaz ki bunlar. Bir bayrak yarışıdır. Sayın Başbakan seçim sonuçlarına endeksli kabine revizyonu yapmaz. Benim tanıdığım Başbakan yapmaz. Biz Antalya'yı Mehmet Ali Şahin'in adalet politikası, Eskişehir'i Maliye Bakanı'nın maliye politikası, Van'ı da Milli Eğitim politikası yüzünden kaybetmedik. Yapabilir. Başbakan ihtiyaç duyduğu zaman kabineyi değiştirir. Kimsenin buna itiraz etmeye hakkı yok. Altını çiziyorum. Sayın Başbakan kabine değişikliği yapacaksa bunu performansa, gerekliliğe göre yapar.


İZLEYEMİYORSANIZ TIKLAYIN


SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler