YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çelik: Baykal Antalya'da kulaç atarken, Erdoğan 5 yılda 15 yıl yaşlandı
Çelik: Baykal Antalya'da kulaç atarken, Erdoğan 5 yılda 15 yıl yaşlandı
Çelik: Baykal Antalya'da kulaç atarken, Erdoğan 5 yılda 15 yıl yaşlandı
21 Mart 2009 / 13:42 Güncelleme: 21 Mart 2009 / 00:00

Milli Eğitim Bakanı Çelik, Baykal'ın Antalya'da kulaç atıp Oran'da yürüyüş yaparken, Erdoğan'ın 5 yılda 15 yıl yaşlandığını söyledi. Hüseyin Çelik, katıldığı bir toplantıda başından geçen ilginç bir anı anlattı.


Çukurova Vanlılar Derneği'nin Seyhan Kültür Merkezi'nde düzenlediği toplantıya katılan Hüseyin Çelik, AK Parti'nin güçlenmesinin vatandaşın güçlenmesi anlamına geldiğini savundu. Başbakan Erdoğan'ın gece gündüz çalıştığına dikkat çeken Çelik, konuşmasında bir anısını aktardı. Hüseyin Çelik, "Başbakanımız bir gece saat 01:30'da beni aradı. Gecenin bir yarısı hayırdır kim acaba diye söylendim. 'Ben Tayyip' dedi. Bana 'Sen yatıyormusun? yoksa' diye sorunca, 'geceler yatmak için efendim' dedim. Van'ın Özalp ilçesinin Çamurlu köyünde vatandaşlar su sıkıntısı çekiyormuş." diyerek benim ilgilenmemi istedi. Van'ın bir köyündeki vatandaşın sıkıntısıyla ilgilenen bir Başbakan Türkiye için bir şanstır. Eski liderler Ankara'da kuluçkaya yatardı. Biz şimdiye kadar vatandaşa afra-tafra yapmadık. Ülkemizi genelgeyle yönetmedik. Ülkemizi karış karış gezerek sıkıntıları yerinde gördük." dedi.


Vatandaşın kendi derdiyle dertlenenlere itimat ettiğine dikkat çeken Çelik, "Vatandaş çetelerin avukatlığını yapanlara itimat etmiyor." diye konuştu.


Türkiye genelinde 133 bin derslik yaptıklarını anlatan Çelik sözlerini şöyle sürdürdü: "Her 3 derslikten biri bizim dönemimizde yapıldı. Her 3 öğretmenden birinin atamasını biz yaptık. 750 bin bilgisayar dağıttık. Okulların yüzde 95'inde internet var. 500 orta öğretim yurdu inşa ettik. Adana'ya 21 adaet yeni lise yaptık. 3 bin 780 derslik yaptık. Toplam 8 anadolu lisesi vardı. 13 adet daha yaptık şu an 21 tane oldu. Sadece metropol şehirlere yaptığımız Sosyal Bilimler Lisesi'ni Adana'da hizmete açtık." dedi.


Programda konuşan AK Parti Adana Milletvekili Ömer Çelik ise Aytaç Durak'ı eleştirdi. 'Sen belediye başkanı mısın Van Gölü canavarı mısın?' diye tepki gösteren Çelik, Aytaç Durak'ın seçim afişlerinde 'Biz bir aileyiz' diye yazdığını, ancak 'Ailenin hayırsız evladı' olduğunu iddia etti. Bu seçimin Durak ve Bilici arasında geçmeyeceğini anlatan Çelik, "Bu seçim yalan siyaseti ile dürüst siyaset arasında geçeceektir." ifadelerini kullandı.


Toplantıya AK Parti Adana miletvekillerinden Vahit Kirişçi, Necdet Ünüvar, Ömer Çelik, Dengir Mir Mehmet Fırat, İl Başkanı Mehmet Sağlam Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Ali Bilici, Çukurova adayı Nevzat Ardıç, Yüreğir adayı Mahmut Çelikcan ve çok sayıda Vanlı katıldı.


Cihan

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler