YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çekirdek kadroya 11 yeni isim
Çekirdek kadroya 11 yeni isim
Çekirdek kadroya 11 yeni isim
03 Mayıs 2008 / 20:52 Güncelleme: 00 0000 / 00:00


CHP Parti Meclisi, Merkez Yönetim Kurulu (MYK) seçimlerini tamamladı. CHP yeni kadrosunu belirledi... İşte Baykal'ın ekibi...


CHP'nin 26-27 Nisanda yapılan 32. Olağan Kurultayı'nda oluşan Parti Meclisi'nin (PM) ilk toplantısı sona erdi.

Genel Başkan Deniz Baykal başkanlığında parti genel merkezinde yapılan toplantıda Merkez Yönetim Kurulu'nun 20 üyesi belirlendi.

Toplantıda, 80 PM üyesinin tamamının oyunu alan Önder Sav, Genel Sekreterliğe yeniden seçildi. Daha önce genel başkan yardımcılığı görevini yürüten Mustafa Özyürek de 75 oy alarak Genel Saymanlığa getirildi.

MYK'ya bu dönemde 11 yeni isim girdi; geçen dönem Merkez Yönetim Kurulu'nda (MYK) bulunan Sinan Yerlikaya ve Şerif Ertuğrul ise yer almadı.

CHP MYK, şu isimlerden oluştu:

Yılmaz Ateş, Suat Binici, Mesut Değer, Algan Hacaloğlu, Ali Kılıç, Onur Öymen, Sırrı Özbek, Mehmet Ali Özpolat, Faik Öztrak, Mustafa Özyürek, Önder Sav, Savcı Sayan, Cevdet Selvi, Fatma Nur Serter, Mehmet Sevigen, Mehmet Ali Susam, Bihlun Tamaylıgil, Erdoğan Toprak, Fevzi Topuz, M. Rıza Yalçınkaya.

YENİ HEDEFLER

Genel Başkan Deniz Baykal, toplantıda yaptığı konuşmada, geçen dönem PM'de görev yapanlara teşekkür etti.

CHP'nin "Türkiye'ye karşı tarihi sorumlulukları bulunduğunu" ifade eden Baykal, "partinin oy oranının ötesinde toplumdaki etkinliğine" dikkati çekti.

Baykal, "CHP'nin Cumhuriyet'in temel kurumlarından biri olduğunu" kaydederek, etkinliğinin daha da artırılması gerektiğini, bu kapsamda bir program çalışmasına ihtiyaç olduğunu söyledi. Yürürlükte olan parti programındaki bazı hedeflere ulaşıldığını, "yeni hedefler belirlemenin gerektiğini" dile getiren Baykal, genel merkez ve tüm teşkilatın etkin bir çalışma yürütmesini istedi.

Deniz Baykal, parti içi tartışmaların geride kaldığını ifade ederek, tüm enerjinin "CHP'nin daha etkin ve verimli hale getirilmesi için harcanması gerektiğini" vurguladı. Baykal, "eleştirileri bir yana bırakarak dayanışma içinde yürümenin partinin gücünü artıracağını" da dile getirdi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler