YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çekilme sürecinde tarih zikretmiyoruz
Çekilme sürecinde tarih zikretmiyoruz
13 Nisan 2013 09:04
Çekilme süresince kendilerinin dışında tarih verildiğini açıklayan Başbakan Yardımcısı ve Kırıkkale Milletvekili Beşir Atalay, burada dikkat edilirse kendilerinin dışında tarihler verildiğini söyledi.

 

Bir dizi incelemeler için Kırıkkale'ye gelen Başbakan Yarımcısı Atalay, ilk olarak AK Parti İl Binası'nı ziyaret etti. Buradan ayrılan Atalay, şehirde özel ziyaretlerde bulundu.

Çekilme sürecine ilişkin basın mensuplarının sorularını cevaplandıran Atalay, "Biz tarih zikretmiyoruz. Bu konularda daima temkinli olmak gerekiyor. Yanıltıcı tabirlerden kaçınmak gerekiyor. Tabi planladığımız ve hızlı gitmesini istediğimiz hususlar var. Ama bu konuların her boyutu, içerden değil uluslar arası boyutları var. Daima tedbirli olmak gerekir. Ama şu silahlı unsurların sınır dışına çıkması konuları en öncelikli konular. Bu süreç şu anda iyi gidiyor. Bu konularda kesin tarih veremiyor, veremiyoruz." dedi.

"Olay çıkan üniversitelerde, şu anda ileri olaylar beklemiyoruz"

Üniversitedeki çıkan olayları çok yakından incelediklerini ve irdelediklerini açıklayan Atalay, "Bu olayların artmasına fırsat vermeyeceğiz. Geçtiğimiz Çarşamba günü başkanlığımda Terörle Mücadele Koordinasyon Kurulu toplantısı vardı. Güvenlikle ilgili kurumlarımız orda dinledik. Özellikle, üniversite çıkan olayları mercek altına aldık. Nerde ve niçin olmuş? Katılan ve geri planı konuşuldu. Gerek istihbarat, gerekse güvenlik birimleriyle bunları paylaştık. İllerden gerekli bilgiler alındı. Niçin olduklarını aşağı, yukarı biliyoruz. Bu tür Türkiye'nin sorunlarını çözmeye başladığı dönemlerde alışkan olunan şeyler vardır. Böyle bir yerlerde bunları kaşımak, yeni olaylar meydana getiren belli tarihler var. Ama bunların hacmi büyük değil. Üç üniversitede özellikle, belirgin oldu. Bunlara baktığımızda katılım sayısı çok düşük. Kimlerin olduğu biliniyor. Diyarbakır'daki farklı mahiyette bulunuyor. Olaylarda bir ağır yaralı vardı ve inşallah iyileşiyor. Orada da taraflar serin kanlı ve oralarda da irtibatlar sağlandı. Yeni olaylar olacağını beklemiyoruz. Şu anda ileri olaylar beklemiyoruz. Ama çok hassasiyetle üzerindeyiz onu söyleyebilirim." diye konuştu.

 

CİHAN

 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler