YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çavuşoğlu'ndan kritik İsrail açıklaması: Taviz vermeyiz!
Çavuşoğlu'ndan kritik İsrail açıklaması: Taviz vermeyiz!
26 Haziran 2016 23:51
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İsrail ile ilişkilerin normalleşmesi konsunda görüşmelerin sürdüğün belirterek, "Görüşmeleri sürdürürken iki şartımızdan taviz vermiyoruz" dedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İsrail ile Türkiye arasındaki ilişkilerin normalleştirilmesi için görüşmelerin sürdüğünü söyledi. Çavuşoğlu, "Mavi Marmara şehitlerinin ailelerine tazminat ödenmesi ve ambargonun kaldırılması şartlarımızdan taviz vermiyoruz" diye konuştu.

İki şartımızdan taviz vermiyoruz

Son günlerde İsrail'le ilişkilerin normalleşmesi ile ilgili çok sayıda haber çıktığını anımsatan Çavuşoğlu, bunların doğru olduğunu belirtti.

Çavuşoğlu, "İsrail'le biz ilişkilerimizi normalleştirmek için görüşmeleri sürdürüyoruz." ifadesini kullanarak, şunları kaydetti:

"Görüşmeleri sürdürürken iki şartımızdan taviz vermiyoruz. Bunlardan bir tanesi saldırıda (Mavi Marmara) hayatı kaybeden, şehit düşen kardeşlerimizin ailelerine tazminat ödenmesi. 

İkincisi ise yıllardır zulüm altında olan, ambargolar altında zor şartlarda yaşayan, saldırılar sonucu da birçok altyapısı yok olan Filistinli kardeşlerimizin üzerindeki ambargoların kaldırılmasıdır. 

'Bu şartlarımız yerine gelirse ilişkilerimizi normalleştireceğiz' dedik ve bu şartlardan hiçbir taviz vermedik, vermeyeceğiz. 

İsrail'le ilişkilerimizin normalleşmesi demek ileride Filistinli kardeşlerimiz haksızlığa uğradığı zaman sessiz kalacağız, göz yumacağız anlamına gelmez.

Şartımız gereği ambargoları kaldırarak Filistinli kardeşlerimize insani ve kalkınma yardımlarımızı da en etkin bir şekilde ulaştırmaya devam edeceğiz."

 // murat
Yapílan her harekette hükümeti topa tutan iftira atan zihniyet. Yine boş konuşuyorsunuz yine alçaklık yapıyorsunuz....
28 Haziran 2016 04:12
 // Ömer
sevgili murad; m.ilıca deyimiyle kayıtsız şartsız biat edenm ”aktrol”cu olmakta ise mehmet türk gibi doğruyu yazan her ne olarak tanımıyorsiniz tanımlayan tıpkı güneydekiler ve onlara uşaklık edenlerin doğruları yazan-söyleyeni itibarsızlaştırma ahlaksızlığından vazgeçin lütfen.iradenizi teslim edip kulluk yapmayın......
27 Haziran 2016 11:34
mehmet türk kımın trolusun
 // murad
mehmet türk biz mhp,chpkk ve fetoculaara oy vermeyiz bosuna ugrasma.....
27 Haziran 2016 Pazartesi 10:18
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler