YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çavuşoğlu'ndan flaş vize açıklaması!
Çavuşoğlu'ndan flaş vize açıklaması!
24 Mayıs 2016 18:42
AB ile Türkiye arasındaki vize muafiyeti sürecini değerlendiren Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "Herkes sözünde durmalı, imzaladığımız anlaşmaları Geri Kabul dahil bir kenara koyarız, bu tehdit ya da blöf değil" dedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, TRT Haber'de Türkiye ile AB arasındaki vize muafiyeti sürecine ilişkin sorularını yanıtladı.

EMRİVAKİ ŞEKİLDE TÜRKİYE'YE BU ŞEKİLDE MUAMELE ETMEK GERÇEKÇİ DEĞİL’

Çavuşoğlu, Avrupa Komisyonu Başkan Yardımcısı Frans Timmermans ile dün bir telefon görüşmesi gerçekleştirdiğini belirterek haftasonu Antalya'da yapılacak ‘En Az Gelişmiş Ülkeler’ toplantısı sırasında Timmermans ile bu konuyu görüşeceklerini belirtti.

Türkiye'nin vize serbestisi için gerekli olan 72 kriterden 69'unu gerçekleştirdiğini belirten Çavuşoğlu, "Türkiye bu kadar önemli adımlar attıktan sonra emrivaki şekilde Türkiye'ye bu şekilde muamele etmek gerçekçi değil" dedi.

‘HERKES SÖZÜNDE DURMALI’

AB'nin vize serbestisinin hayata geçirilmesi için Terörle Mücadele Kanunu'ndaki ‘terör tanımı’ konusunda değişiklik talep ederken Ankara'nın bunu reddetmesi süreçte tıkanmaya neden olmuştu.

Çavuşoğlu, "Herkes sözünde durmalı, imzaladığımız anlaşmaları Geri Kabul dahil bir kenara koyarız, bu tehdit ya da blöf değil" ifadelerini kullandı.

Gökten indi melekler saf SAF.
 // hasan pala
Türkiyenin başına bela olan teröristleri besleyip semirten üzerimize salanların sözlerinde durmalarını beklemek saflık olur...
24 Mayıs 2016 21:25
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler