YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çavuşoğlu’dan ABD’ye YPG arması tepkisi: İki yüzlülük
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Suriye’de görev yapan ABD askerlerinin üniformasındaki YPG armasına tepki göstererek, “ABD’nin yaptığı çifte standarttır, iki yüzlülüktür” diye konuştu.
Çavuşoğlu’dan ABD’ye YPG arması tepkisi: İki yüzlülük
27 Mayıs 2016 / 12:32 Güncelleme: 27 Mayıs 2016 / 12:49

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Suriye’de bulunan Amerikan askerlerinin YPG simgesi taşıyan üniformalar giymesine sert tepki gösterdi.

Çavuşoğlu, "Terörle mücadelede çok iddialı olan bir ülkenin, bizim müttefikimizin, ABD'nin askerlerinin bir terör örgütünün armasını kullanması kabul edilemez” dedi.

"ÇİFTE STANDART, İKİ YÜZLÜLÜK"

"ABD’nin yaptığı çifte standarttır, iki yüzlülüktür” diyen Bakan Çavuşoğlu, şöyle konuştu: 

"Onlara tavsiyemiz Suriye’nin diğer bölgelerine gittikleri zaman DAEŞ’in, El-Nusra’nın, El-Kaide’nin armasını taksınlar, Afrika’ya gittikleri zaman da Boko Haram’ın armasını taksınlar."

a-032.jpg

 // Rasim DUMAN
Kardeslerim musterih olsunlar, daha once de yazdim, devletimiz oyunu oyle kenardan seyretmiyor. İcap eden cevap sahada herkesin tahmininin fevkinde bir cap ve siddetle veriliyor. Herseyin kamuoyuna davul zurna ile ilan edilmesi de gerekmiyor....
27 Mayıs 2016 16:35
Sorulması gereken;Hangi karara istinaden???!!!
 // Muhafız
Ey TC.DEVLETİ VE HÜKÜMETİ;Bu ABD.askerleri hangi karara istinaden Suriye'de bulunuyorlar?BMGK(Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi)nin almış olduğu böyle bir karar var mıdır?,Böyle bir karar olmadığı halde neden Suriye'de bulunuyorlar ve neden TC.DEVLETİ'nin terör örgütü olarak kabul ettiği YPG'ye doğrudan destek veriyorlar?!,O zaman TC.DEVLETİ'nide doğrudan tehdit eden bu terör örgütüne karşı müdahale yetkisi vermiyor mu? O zaman Türk Ordusu direk Suriye'ye girerek bu terör örgütünü berta...
27 Mayıs 2016 Cuma 15:52
 // Bdr
İnananlar kardeştir kafir ler kalles ve namerttir...
27 Mayıs 2016 14:59
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler