YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çavuşoğlu: YPG Fırat'ın doğusuna geçmezse hedef olacak!
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "YPG'nin, hem ABD'nin söz verdiği gibi hem de kendilerinin açıkladığı gibi öncelikle, bir an evvel Fırat Nehri'nin doğusuna geçmesi gerekiyor. Geçmediği takdirde hedef olacaktır" dedi.
Çavuşoğlu: YPG Fırat'ın doğusuna geçmezse hedef olacak!
29 Ağustos 2016 / 11:31 Güncelleme: 29 Ağustos 2016 / 11:58

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Ceerablus Harekatı hakkında açıklamalarda bulundu. Çavuşoğlu, YPG'nin Fırat'ın doğusuna geçmesi gerektiğini aksi halde hedef olacağını belirtti.

İşte Çavuşoğlu'nun açıklamalarından satır başları:

DAİŞ KONTROL ETTİĞİ ŞEHİRLERDEN KAÇIYOR

Her şeyden önce gerek Cerablus, gerek Afrin'den başlatılan operasyonun amacı DAİŞ terör örgütünü temizlemektir. Güçük bir kuvvetle bile DAİŞ terör örgütü kontrol ettiği şehirleri terk ediyor, kaçıyor. 

5-6 ÜLKE İŞBİRLİĞİ YAPSAYDI DAİŞ DİYE BİR ÖRGÜT KALMAZDI

Sadece hava operasyonları ile DAİŞ'i yenmek mümkün değil, kara operasyonlarıyla DAİŞ'i temizleyebiliriz. Koalisyon içerisindeki 65 ülkeyi bırakın 5-6 ülke işbirliği yapsaydı, bugün DAİŞ diye bir örgüt kalmazdı.

Türkiye'nin desteklediği operasyona katılanlar bu bölgenin insanları. Bu bölgeye, bu bölgeyi terk etmek zorunda kalan insanlar yerleştirilmeli. Ama YPG'nin amacı bu değil, göçe zorluyor, etnik temizlik yapıyor.

FIRAT'IN DOĞUSUNDA GEÇMEZSE HEDEF OLACAKLAR!

Bu operasyondan YPG, PKK'nın rahatsız olmasının sebebi budur. DAİŞ'le mücadele ettiğini söyleyen bir örgüt neden bundan rahatsız olsun? 

YPG'nin, hem ABD'nin söz verdiği gibi hem de kendilerinin açıkladığı gibi öncelikle, bir an evvel Fırat Nehri'nin doğusuna geçmesi gerekiyor. Geçmediği takdirde hedef olacaktır.

Minbiç ve diğer bölgelerdeki Araplar hedef değildir. Amacımız DAİŞ'i bu bölgeden temizlemektir. 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler