YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çavuşoğlu: 'Türkiye’nin gerçek sahibi millettir'
Çavuşoğlu: 'Türkiye’nin gerçek sahibi millettir'
02 Şubat 2014 20:30
Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu, 'Türkiye’nin gerçek sahibi millettir'

Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu, “30 Mart akşamı ‘Türkiye’nin gerçek sahibi biziz, Türkiye’nin gerçek sahibi millettir. Milletin üzerinde hiçbir egemenliğe izin vermeyin’ diyerek, ülkemizin üzerinde oynanan oyunlara gerçek cevabı sizler vereceksiniz” dedi.

AB Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya’nın merkez Aksu ilçesi AK Parti Belediye Başkan adayı Halil Şahin’in Aksu Stadyumu’ndaki aday tanıtım toplantısına katıldı. Toplantıya, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Antalya Milletvekili ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Menderes Türel, Antalya milletvekilleri Sadık Badak, Hüseyin Samani, Gökçen Özdoğan Enç, İl Başkanı Mustafa Köse ile partililer de katıldı. Toplantıda konuşan Bakan Çavuşoğlu, 2009 seçimlerinden önce Antalya’da yeni ilçeler kurulurken Aksu’nun ilçe yapılmasına karar verdiklerini hatırlattı. Aksu’ya gelecek hizmetlerin Antalya açısından önemli olduğunun altını çizen Bakan Çavuşoğlu, “Aksu güzel bir ilçemiz ama görüyoruz ki Aksu hizmetten mahrum. Aksu’nun sorunları devam ediyor. Aksu’nun turizm sorunları devam ediyor. Aksu’nun turizm bölgesine başka gözle bakamayız, oraları kişisel rant kapısı olarak göremeyiz, oraları Türkiye’nin gözbebeği, dünyaya açılan kapısı olarak görmeli ve hizmet getirmeliyiz. Menderes Türel’in yapılan hizmetlerin dışında bir hizmet gördünüz mü? Antalya Büyükşehir Belediyesi son 5 yılda buraya hizmet getirtebildi mi? Getiremedi” diye konuştu.

“Gerçek cevabı siz vereceksiniz"

2016 yılında Aksu ilçesinde yapılacak EXPO 2016’nın önemine değinen Bakan Çavuşoğlu, “EXPO, hem tarımı hem de turizmi birleştiren büyük bir projedir. Aksu’ya getiriyoruz. Aksu, Antalya’nın yeni ve gelişen bir bölgesi. En önemli hizmetlerin buraya gelmesi gerekiyor. Ama burada bizimle el ele olacak bir belediye olması gerekiyor. Aksu’nun Büyükşehir Belediyesi ile işbirliği yapması gerekiyor. Antalya’ya hizmet etmek için seçimleri kazanmamız lazım. 30 Mart akşamı ‘Türkiye’nin gerçek sahibi biziz, Türkiye’nin gerçek sahibi millettir. Milletin üzerinde hiçbir egemenliğe izin vermeyin’ diyerek, ülkemizin üzerinde oynanan oyunlara gerçek cevabı sizler vereceksiniz” diye konuştu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Menderes Türel ise, Aksu’ya müjdeli haberler vermeye geldiklerini ifade ederek, çok güçlü kadrolarla yola çıktıklarını söyledi. Aksu’nun birçok sorunu olduğuna dikkati çeken Türel, “EXPO 2016 Antalya ilçemize gelmiştir. DSİ yatırımları 1 katrilyonu aştı. Aksu’ya hastane yeri bile gösteremeyenler gittiğinde bizler gerekeni yapacağız. Aksu’ya hastaneyi kazandıracağız. Biz Antalya, Aksu sevdalısıyız, hizmetin ustasıyız. Artık Aksu’da toptancı hale, pazara domatese götürüyorken köstebek yuvası yollarda domatesini salça olmaktan biz kurtaracağız. Yol, hizmet bizim işimiz. Aksu’nun bütün tarım ürünlerinin hepsini yurt dışında tanıtacağız. Tarımsal kalkınma ile Aksulu’ya en iyi hizmeti biz getireceğiz. Biz size hizmet etmek için yola çıktık. Derdimiz hizmet derdimiz sizsiniz. Biz sizlerin hizmetkarıyız. Önümüzdeki yerel seçimlerde AK Partili kadrolar belediyeye geldiğinde kazanan Aksu olacak. Kazanan Aksulu kazanan Antalya olacaktır” diye konuştu.

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler