YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çavuşoğlu: Peşmergeye askeri desteği keseceğiz
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "(IKBY referandumuna ilişkin) Türkmen kardeşlerimize yönelik bir fiili müdahale olursa (Türkiye tarafından) askeri operasyon hemen olur" ifadelerini kullandı.
Çavuşoğlu: Peşmergeye askeri desteği keseceğiz
25 Eylül 2017 / 14:49 Güncelleme: 25 Eylül 2017 / 15:06

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nde (IKBY) gerçekleştirilen bağımsızlık referandumuna tepki gösterdi ve Peşmerge'ye verilen askeri eğitimin kesileceğini açıkladı.

Çavuşoğlu, "Biz dostane tavsiyemizi de yaptık, uyarılarımızı da yaptık." ifadelerini kullanırken sınırlarla ilgili durum sorusuna ise," Şu an herhangi bir kapama yok sadece kontrolleri sıkılaştırma var. Attığımız adımlar olacak. Şu an konuları değerlendiriyoruz. IKBY ben kendi yoluma gideceğim dedi, biz de onlara bunun bir bedeli olacaktır dedik ve olacak. Bizim sorunumuz Kürt kardeşlerimiz değil. Suriye'de de değildi." dedi.

TÜRKMENLERE MÜDAHALE OLURSA...

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: "(IKBY referandumuna ilişkin) Türkmen kardeşlerimize yönelik bir fiili müdahale olursa (Türkiye tarafından) askeri operasyon hemen olur"

PEŞMERGEYE ASKERİ EĞİTİM 

Mevlüt Çavuşoğlu, Peşmerge güçlerine askeri eğitim desteğinin de kesileceğini belirtti.

RUSLARIN İDLİB'İ VURMASI

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: "Son günlerde Rusların (Suriye'nin) İdlib bölgesinde bombalama yaptığını görüyoruz. Burada tabi terör grupları da var. Terör gruplarına karşı tabi ki müsamaha gösterilmemesi gerekiyor. Ama görüyoruz ki çok sayıda sivil insan ve ılımlı muhalif de öldürüldü. Burada dikkatli olmamız gerekiyor. Burada sivillere yönelik bir saldırı olursa ateşkesin ihlalidir ve Astana anlaşmasının da bozulması anlamına gelir." 

 // tc.
ayıp.edersiniz....
26 Eylül 2017 01:43
yok yok
 // Yaşar
askeri yardımı kesme kesme. onlar namluyu bize çevirdiklerinde kesersiniz. şimdi keserseniz çok ayıp olur....
25 Eylül 2017 21:42
bos konusma
 // TURKO
türk askerı şimdiye kdar kerkukte olmalı idi. bosa zaman geciyorsunuz...
25 Eylül 2017 Pazartesi 17:34
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler