YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çavuşoğlu: ABD'nin sözünü tutması gerekiyor
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Münbiç operasyonu bittikten sonra oradaki demokratik güçlerin içinde bulunan PYD’lilerin tekrar Fırat’ın doğusuna geçeceğine yönelik sözü var. Şimdi ABD'nin bu sözünü tutması gerekiyor" dedi.
Çavuşoğlu: ABD'nin sözünü tutması gerekiyor
15 Ağustos 2016 / 14:09 Güncelleme: 15 Ağustos 2016 / 18:04

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, CHP lideri kemal Kılıçdaroğlu ile gerçekleştirdiği görüşmenin ardından açıklamalarda bulundu.

İşte çavuşoğlu'nun açıklamalarından satır başları:

ABD'NİN BU SÖZÜNÜ TUTMASI GEREKİYOR

ABD’nin ve hatta bizzat Obama’nın Münbiç operasyonu bittikten sonra oradaki demokratik güçlerin içinde bulunan PYD’lilerin tekrar Fırat’ın doğusuna geçeceğine yönelik sözü var. Şimdi ABD'nin bu sözünü tutması gerekiyor. Beklentimiz de budur. Bu konudaki temaslarımızı sürdürüyoruz.

KERRY YERİNE BİDEN GELECEK

FETÖ'nün iadesi ile ilgili süreci devam ettiriyoruz. Dosyalar ABD Adalet Bakanlığı'na ulaştı. Şimdi darbe ile ilgili bilgiler ve belgeler toplanıyor. Siyasi görüşmelerimiz devam ediyor. Kerry yerine Biden gelecek, ABD'liler böyle bir karar verdi. Daha sonra bizden bir heyet ABD'ye gidecek.

YUNANİSTAN'A KAÇAN HAİNLERİN İADESİNİ BEKLİYORUZ

Yunanistan'a kaçan 8 hainle ilgili, iki ay hapis cezası verildi. Beklentimiz darbe girişiminde bulunan, Cumhurbaşkanı'na suikast girişiminde bulunan hainlere sığınma talebi verilmemesidir. Yunanistan'la var olan anlaşmamız gereği bu kişilerin iadesini bekliyoruz.

FETÖ BAŞARISIZ OLDU, PKK,PYD, YPG SALDIRILARINI ARTIRDI

Çavuşoğlu, PKK'nın Diyarbakır'daki bombalı araçlı saldırısı hakkında, "FETÖ'nün darbe girişimi başarısız oldu, aynı anlayış, FETÖ'nün ikiz kardeşi PKK, PYD, YPG Türkiye'de saldırılarını artırmaya başladı.

Onlara yönelik güvenlik güçleri operasyonlarını sürdürüyor. Bu hainlerin de hesabını hep birlikte göreceğiz. Bu ülkeyi darbeci hainlere nasıl teslim etmediysek, bunlara da etmeyiz" dedi. 

şimdi siz duşunun
 // hursit dilaver
baydın geldiğinde BURSAYA DA GİDİP SILAYI DİNLİCEM demiş.hadi bakalım can dundardı,baydın taşbaştı,darbecileri geri göturmeydi derken şimdi de bu çıktı.hemen sahne hazırlayın. öbamanın yardımcısına turk misafirperverliğimizi göstermezsek dillerinden kurtulamayız.bakın, kery gelecekti, baydın, illa da ben gideceğim dedi..niye sılayı seyredecek tabi.....
15 Ağustos 2016 Pazartesi 19:27
SAYlN BAKAN! ➷➷➷➷➷➷➷➷➷➷➷➷
 // Halîme Gözüpek
Bugüne kadar, o bestesiz mavallarınız, perdesiz kavallarınız ile, öylesine uyuttunuz ki, millet olarak, ümmet olarak bizler, artık maval ve kaval dinlemek istemiyoruz.. Bizler, icraat bekliyoruz icraat.. Ha sahi bizim şu suriye ve lraktaki kırmızı çizgilerimiz ne oldu, kim sildi onları söylermisiniz?!...
15 Ağustos 2016 Pazartesi 17:10
Şah-Mat...
 // Ercan İLHAN
Çok beklersiniz Sn.Bakanım çok...Tarihden ders ve önlem almazsanız o tarihin suratınıza tokat olur Osmanlı Şamarı gibi iner!...O şamar üst akıla inmeli buda aynı delikten ikinci kez geçmemekle olur?...
15 Ağustos 2016 Pazartesi 16:29
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler