YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çavuşoğlu: 3 FETÖ üyesi o ülkeden teslim alındı
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Malezya'da bulunan 3 FETÖ üyesi teröristin dün gece teslim alındığını açıkladı
Çavuşoğlu: 3 FETÖ üyesi o ülkeden teslim alındı
14 Ekim 2016 / 16:20 Güncelleme: 14 Ekim 2016 / 17:11

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne bağlı 30 yataklı Alkol ve Madde Bağımlılığı Araştırma, Tedavi ve Eğitim Merkezi'nin (AMATEM) açılış törenine katıldı.

Burada bir konuşma yapan Bakan Çavuşoğlu, FETÖ ile mücadelenin içeride ve dışarıda sonuna kadar sürdürüleceğini söyledi.

Yunanistan'a kaçan FETÖ üyelerinin sığınma taleplerinin reddedildiğini aktaran Bakan Çavuşoğlu, şöyle konuştu:

"1'i kaldı, diğer 7'sinin sığınma talebi mahkeme tarafından reddedildi. Bir an evvvel onu getirmek için çalışıyoruz. Dün Körfez İşbirliği Konseyi FETÖ'yü terör listesine aldı. Önümüzdeki hafta içinde salı- çarşamba günü İslam İşbirliği Dışişleri Bakanları toplantısı kardeş Özbekistan'da gerçekleşecek. İnşallah 58 üyeli ve birçok gözlemci üyesi de var.

MALEZYA'DAN 3 TERÖRİSTİ TESLİM ALDIK

İslam İşbirliği Teşkilatı da FETÖ'yü terör listesine alacak. Şu anda taslak hazır, üst düzey uzmanlar toplantısında kabul edildi ve dün gece Malezya'dan 3 teröristi teslim aldık. Şunu bilsinler nerede olurlarsa olsunlar, ülkemize bu acıyı yaşatanlara hesabını yargı önünde soracağız, onları yargıya teslim edeceğiz.

Türkiye'de de yurtdışında nerede olursa olsun alıp getirip yargıya teslim edeceğiz. Er ya da geç FETÖ'yü de Türkiye'ye getireceğiz. Bundan kaçamaz, bunun için mücadelemizi sürdürüyoruz. Önümüzdeki günlerde adalet bakanımız Washington'a gidiyor. İlave belge ve delillerle beraber bazı temaslarda bulunacak."

 

DHA

 // Ömer
Ne zamana kadar DHA dan alacağız haberi? Beslenen yere itiraz hakkı mevcut şartlarda ahlaki mi ?...
14 Ekim 2016 18:00
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler