YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çatı adaydan Erdoğan'a jet yanıt
Çatı adaydan Erdoğan'a jet yanıt
19 Haziran 2014 23:00
CHP ve MHP’nin cumhurbaşkanlığı için ‘çatı adayı’ olarak ismini açıkladığı Ekmeleddin İhsanoğlu, Başbakan Erdoğan’ın kendisiyle ilgili sözlerine cevap verdi.

CHP ve MHP’nin cumhurbaşkanlığı için ‘çatı adayı’ olarak ismini açıkladığı Ekmeleddin İhsanoğlu, Başbakan Erdoğan’ın kendisiyle ilgili sözlerine ilişkin, “Ben polemiğe girmiyorum. Sayın Başbakan’ın çok güzel bir sözü var; ‘her şey sandıklarda belli olacaktır, halk oyunu verecektir’” dedi.

Ekmeleddin İhsanoğlu, apartman görevlisi İrfan Kara’nın Sarıyer Belediyesi Nikah Dairesi’ndeki nikah törenine katıldı. Nikah şahitliği yapan İhsanoğlu, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Adaylık çalışmalarıyla ilgili bir soru üzerine İhsanoğlu, “Şimdi bir hazırlık var İstanbul ve Ankara’da ofis kuruluyor. Bir ekip hazırlanıyor ve basınla ilişkiler, halkla ilişkiler, değişik faaliyetler görevli arkadaşları toparlıyoruz. Bu haftasonu bir kısmını toparlayacağız ve hafta başından itibaren ofisimiz olacak” dedi.

Başbakan Erdoğan’ın “Temelsiz çatı” sözlerinin hatırlatılması üzerine ise polemiklere girmediğini belirten İhsanoğlu, “Sayın Başbakan’ın çok güzel bir söz var; ‘her şey sandıklarda belli olacaktır, halk oyunu verecektir.’ Bu çok saygın bir yaklaşımdır. Bu sürecin bu şekilde başlamış olması, bu şekilde devam ettirilmesi lazım. Bunu saygıyla karşılıyorum. Ben polemik yapmam” diye konuştu.

İhsanoğlu, “Seçim sürecinde halka ne anlatacaksınız, genel başlığı ne olacak?” sorusuna ise, “Başladığımız zaman hepsini öğreneceksiniz” yanıtını verdi. Bir basın mensubunun, “Adınızın anlamı nedir?” sorusu üzerine ise İhsanoğlu, “14. yüzyıldan iki büyük Türk bilim adamının adıdır. Birisi Bayburtlu Ekmeleddin, İslam hukuku alimi. Biri de Mevlana Celaleddin Rumi’nin zamanından ünlü bir hekimdir. 13.-14. Yüzyılda çok kullanılan Nurettin, Şehabettin, Necmettin gibi çok kullanılan bir isim. Yadırganacak bir şey yok. Bana herkes Ekmel der” dedi.

00:20
 // Ahmet
Seni aday gösteren partinin seçmeni de sana ekleme diyor. Edep yahu. Türk ve müslüman değilmisin de amerikanın adayı olup aydın doğanın eteğini tutuyorsun. Bir düşün bak kaç yaşındesın bu ülke hiç bu ivmeyi yakalamışmı?senide haşim kılıç ve metin feyzioğlu gibi paçavraya çevirirler yakında. Sen kim liderlik kim. İçtiğin ayran amerikan ayranı şişersin gaz olur gena halde....
20 Haziran 2014 00:20
00:01
 // Ahmet
İkinci feto vakası,dünya liderinin karşısına ringe çıkıyor. Esatçı-el sisi ci,made in usa. Aydın doğanın adamı olduğunu kediler bile biliyor. Fetoyuda türk ve müslüman sanmıştık amerikalı çıktı. Israrla reddedenlere hazım için sodalar benden,hemde limonlu(ferahlık verir)...
20 Haziran 2014 00:01
Hezimet
 // Kemal
Ekmeleddin Bey, RTE karşısında hezimete kendinizi şimdiden hazırlayın.....
19 Haziran 2014 Perşembe 23:54
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler