YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Çatı Aday' Ekmeleddin İhsanoğlu icralık oldu
Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde CHP ve MHP'nin çatı adayı olarak gösterilen Ekmelettin İhsanoğlu icralık oldu.
'Çatı Aday' Ekmeleddin İhsanoğlu icralık oldu
22 Haziran 2016 / 11:21 Güncelleme: 22 Haziran 2016 / 11:27

Ekmelettin İhsanoğlu, isminin açıklanması ardından adaylığının halka tanıtımının yapılması için sahibi aynı zamanda CHP'ye siyasi danışmanlık yapan Öykü Reklam ile görüştü. Görüşmede CHP'li Erdoğan Toprak ve MHP'li Şadır Durmaz da vardı.

Görüşmede İhsanoğlu'nun seçim kampanyasının planlanması istendi. İlk iş olarak fotoğraf çekimi yapıldı. Fotoğrafları çeken şirket 26 bin 800 lira fatura gönderdi. Öykü Reklam da İhsanoğlu'ndan tahsil edeceği umuduyla bu faturayı ödedi.

Seçim bittikten sonra İhsanoğlu şirkete bu ödemeyi yapmadı. Bunun üzerine şirket İhsanoğlu hakkında İstanbul İcra Müdürlüğü nezdinde icra takibi başlattı. Fakat İhsanoğlu, şirketle herhangi bir sözleşmesi olmadığını, borcun CHP'ye ait olduğunu öne sürerek icra takibine itiraz ederek durdurdu.

Bunun üzerine İstanbul Fikri Sinai Haklar Hukuk Mahkemesi'nde itirazın iptali davası açıldı. Dava halen sürüyor.

Diğer taraftan Öykü Reklam, İhsanoğlu adına yürüttüğü seçim kampanyasından oluşan bir alacağının olduğu, bu alacağın tespit edilmesi için Asliye Hukuk Mahkemesi'ne ayrı bir başvurdu yaptı.

Mahkeme, şirketle İhsanoğlu arasında yapılan bir sözleşme bulunamadığını, CHP ile yapılamış bir siyasi danışmanlık sözleşmesinin İhsanoğlu'nu borç altına sokmayacağı tespitini yaparak davayı reddetti. Reklam şirketi kararı temyiz etti. Son kararı Yargıtay verecek.

.

SABAH

 // Sami hasan
Üç kuruş için.birbirinize düşmeyin . Üzülürüm sonra şimdi hemen pensilvindaki ağa babanızı arayıp ufak bi himmet rica edin hallediversin bu işi. Hani ihsanı ekmel ameli ekmel deyip propoganda yapan....
22 Haziran 2016 16:02
 // Laz
Vay be kkkkkkkkkkk...
22 Haziran 2016 14:18
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler