YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çarpıcı iddia: HDP ve MHP koalisyon kuracak!
Diyarbakır Sur Eski Belediye Başkanı ve Medeniyet Şehir Platformu Başkanı Cemal Toptancı, HDP ve MHP'nin koalisyon kuracağını iddia etti. Toptancı, "Üst akıl talimat verdi, algı operasyonu yapıldı" dedi.
Çarpıcı iddia: HDP ve MHP koalisyon kuracak!
10 Haziran 2015 / 17:18 Güncelleme: 10 Haziran 2015 / 19:22

Cemal Toptancı, Kanal A'da yayınlanan Tuğba Dalkılıç'ın sunduğu 'İşte Haber' adlı programda seçim sonrası değerlendirmelerde bulundu. PKK'nın silah zoruyla Doğu ve Güneydoğu'da HDP'ye oy vermeye zorladığını belirten Toptancı;  üst aklın talimatıyla mecliste HDP ve MHP'nin koalisyonu kurulacağını iddia etti.

Cemal Toptancı'nın konuşmasından öne çıkanlar:

Sırrı Süreyya Önder'in ve Demirtaş'ın söylediği gibi bu oylar 'emanet oyları' değil, 'korku' oylarıdır.  HDP'nin önce kendisinin demokrat olması lazım. PKK, zorla HDP'ye oy verdirtti.

HDP ile MHP koalisyon yapacak

HDP ve MHP, üst aklın talimatıyla koalisyon kuracak. Birisi ileri Türk milliyetçisi bir parti, diğeri ise Kürt milliyetçisi bir partidir. İkisinin de mecliste yaklaşık 80 milletvekilleri olacaktır. Bu iki milliyetçi parti, paralel yapının desteğiyle bu noktaya gelmiştir. ÜSt akıl, bu iki partiyi mecliste biraraya getirir. Algı operasyonuyla, HDP'in oyu artırıldı. Kaybeden maalesef millet olmuştur.   

Kürt halkı değere kavuştu

Biz Kürt halkı her zaman kendimizi ötekileştirilmiş olarak görürdük fakat AK Parti'nin politikalarıyla Kürt halkı değere kavuştu.  Batı bölgelerimizde neler yapıldıysa (yol, hastane, üniversite, havalimanı gibi) Doğu'da ve Güneydoğu'da da fazlasıyla yapıldı.  

PKK, halkı oy vermeye zorladı

AK Parti ideolojik bir parti değil; herkese kucak açan bir parti. Bu seçimde toplamda yüzde on oranında oy kaybedildi.  Doğu ve Güneydoğu bölgeleri dışındaki bölgelerden yüzde yedi oranında oy kaybedildi. Batı bölgelerinde liberal özgürlükçüler AK Parti'ye oy vermedi.  Doğu ve Güneydoğu Bölgelerinde ise PKK, halkı HDP'ye oy vermeye zorladı.  

AK Parti'nin silkelenmesi lazım

AK Parti'nin bu seçimlerden sonra silkelenmesi gerekir.  Partide yapılan milletvekili aday belirlemesinde yapılan hatalar AK Parti'ye ağır mal olmuştur.  AK Parti; HDP ile ortaklık yaparsa tüm oylarını kaybeder.

KANALAHABER.COM / ÖZEL İÇERİK

GENEL SEÇİMLER
 // NURİ AŞKIN
ADAY BELİRLENMESİNDE YAPILAN HATAYA AYNEN KATILIYORUM, BU GERÇEK GÜMÜŞHANE'DE AYNEN DEDİĞİNİZ GİBİ OLDU. 2 MİLLETVEKİLİ AKP'DEN OLAN BİR İL YANLIŞ ADAY AÇIKLANMASINDAN DOLAYI BİR MİLLETVEKİLİNİ MHP'YE KAPTIRDI, BU HATA RESMEN AKP GENEL MERKEZİNİNDİR. BU BÖYLE BİLİNSİN BU GERÇEK....
10 Haziran 2015 Çarşamba 18:46
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler