YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Çapulcu Halk Partisi' kuruluyor
'Çapulcu Halk Partisi' kuruluyor
24 Haziran 2013 23:19
'Çapulcu Halk Partisi' kuruluşu için İçişleri Bakanlığı’na başvuru yapıldı

Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi, dün hazırlıklarını tamamlayıp bugün İçişleri Bakanlığı’na kuruluş için başvurusunu yaptı. Partinin Eşbaşkanı Tuncay Yılmaz, Gezi olaylarının, partinin kuruluşunu hızlandırdığını belirterek, “Başbakan Erdoğan’ın ‘Çapulcu’ dedikleri kişilerin, mağduriyet yaşayanların partisiyiz. Partimizin ismi Yeniden Kuruluş Sosyalist Partisi, ama ironi olarak ‘Çapulcu Halk Partisi’ de diyebiliriz.” dedi.

Bakanlığa yapılan başvurunun ardından konuşan Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi Eşbaşkanı Tuncay Yılmaz, “Gezi olayları, partinin kuruluşunu hızlandırdı. Başbakan Erdoğan’ın ‘Çapulcu’ dedikleri kişilerin partisiyiz. Mağduriyet yaşayanlara hitap eden bir partiyiz. Partimizin ismi Yeniden Kuruluş Sosyalist Partisi ama ironi olarak ‘Çapulcu Halk Partisi’ de diyebiliriz.” diye konuştu.

"Gezi olayları kuruluşumuzda temek dinamik"

Partinin bir diğer Eşbaşkanı Nejla Kurul da toplumunun arayışlarına çözüm sunabilecek bir program önerisi ile partinin kurulduğunu söyledi. Kuruluş sürecinde, Gezi Parkı olaylarının kendileri için temel bir dinamik olduğunu ifade eden Kurul, partilerinin kuruluş amaçları hakkında şu bilgileri verdi:

“Emek vurgumuz çok önemli. Bu çelişkiyi ortadan kaldırmak istiyoruz. Aynı zamanda kadın sorunları, en ince ayrıntısına kadar ele alınması gereken bir konu olarak karşımızda beliriyor. Gene Kürt sorunu, ülkemizin en önemli sorunlarının başında geliyor. Barış sürecinde de bu sürece destek veren bir partiyiz. Ülkemizde en çok ihmal konular arasında gelen gençliğe de yol açan, onlar için çözümler üreten bir oluşumuz. Gene ekolojik meseleler de ilgilendiğimiz konular arasında. Sosyalist hareketler arasında da kendisine özgün duruşuyla yer alan bir oluşum. Aynı zamanda diğer vurgu yaptığımız bir diğer konu da enternasyonalist. Biz, bunu, Kürt sorunu ile birlikte öğrenmiş bulunmaktayız. Halkın sesi olabilmek için halka harekete geçirmek için öz yönetim olan bir yapıyı teşkil ediyoruz.”


CİHAN

23:59
 // PİS ADAMLAR
Siz kim oluyorsunuz da Kürtlerin adını ağzınıza alıyorsunuz adi şerefsiz çapulcular! Lan asıl kürt düşmanı sizin gibi çapulculardır. Boşuna uğraşmayın Kürtlerden ekmek yok size! Gidin Çapulcu partisi mi kuruyorsunuz, karpuzcu partisi mi kuruyorsunuz, ne yaparsanız yapın, karşınızda Anadolu evlatları ve bu evlatların içindeki kürtleri karşınızda bulacaksınız. Lanet olsun size pis çapulcular....
24 Haziran 2013 23:59
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler