YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Canlı yayında tansiyon yükseldi!
CNN Türk ekranlarında Ahmet Hakan'ın konuğu olan MHP'li Özcan Yeniçeri ve HDP Milletvekili Altan girdikleri tartışmada tansiyonu yükselttiler.
Canlı yayında tansiyon yükseldi!
01 Ekim 2015 / 01:39 Güncelleme: 01 Ekim 2015 / 01:47

CNN Türk'te yayınlanan ve Ahmet Hakan'ın sunduğu Tarafsız Bölge'de dün akşam çözüm süreci konuşuldu. HDP Mİlletvekili Altan Tan ve MHP'li Özyan Yeniçeri'nin konuk olduğu programda zaman zaman tansiyon yükseldi.

HDP'li Altan Tan Türklerin, Kürtlerin, Alevilerin, Şiilerin ve Hristiyanların 2 bin yıldır birlikte yaşadığını söyledi.

MHP'li Özcan Yeniçeri ise birden sesini yükselterek, Altan Tan'a yönelik "ayrı devlet, ayrı format, ayrı sınır istiyorsunuz" ifadelerini kullandı.

"SIĞINACAK DELİK ARAYACAKSINIZ"

Devamında sesini daha da yükselten Yeniçeri, "Milleti aldatmayın. Dilinizin altındaki baklayı çıkartın" diyerek şunları söyledi:

"Bağımsız, birleşik Kürdistan kurmak istiyorsunuz ve size bu izni vermeyeceğiz. Bu topraklar hakla hukukla adaletle oldu diye kimse size ülkeyi bölme izni vermez. Yeri geldiği zaman bu milletin nasıl ayağa kalktığını göreceksiniz ve sığınacak delik arayacaksınız. Böyle bir şey olamaz. Şurada tepeden tırnağa PKK terör örgünün ki dinsiz bir örgüttür. Seninle de hiç alakası yoktur. Kürtle, Kürtçülükle, ana dille, baba dille ilgisi yoktur. Açıkça söyleyin vatanın birliğinden yana mısınız? Kanlı bir örgütten yana mısınız? Siz Mehmetçik katilleriyle nasıl kol kola girersiniz?"

 // Kerim turan
Gerçek milliyetçi olduğundan dolayı mhp yeniçeriyi aday gçstermedi.......
01 Ekim 2015 19:09
 // millet
Helal be. İşte bu... Böyle konuşabilmeli ve duruşunu gösterebilmeli bu millet......
01 Ekim 2015 09:54
helal olsun
 // yavuzşahingöz
bir ak partili olarak Özkan YENİÇERİ'yi takdir ettim helal olsun bunlar muhatap alınmamalı kürtleri kardeşlerimizi hdp li teröristler temsil edemez meclisteki bütün hdp lilerin temizlenmesi lazım ...
01 Ekim 2015 Perşembe 09:52
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler