YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Canlı yayında Bal'ın partisinden istifa ettiler
Canlı yayında Bal'ın partisinden istifa ettiler
26 Kasım 2014 15:10
Demokratik Gelişim Partisi Genel Başkan Yardımcıları Atilla Kucur ve İlker Hergüner katıldıkları programda partilerinden istifa etti.

Demokratik Gelişim Partisi Genel Başkanı İdris Bal'ın icraat ve açıklamalarının kendilerini hayal kırıklığınıa uğrattığını belirten Atilla Kucur istifa gerekçesini İdris Bal'ın kendilerini Gezi Parkına götürmek istemesi olarak açıkladı.

Kucur : "Sayın İdris Bal bizleri Gezi Parkına götürmek istedi. Gezi Parkında yapılan eylemler millete ve memlekete zarar verdi. Hükümeti devirmek için yapıldı. Kamu kurumları yağmalandı. Esnafa zarar verildi. O nedenle bizler Gezi Parkına destek verenlerle bir arada olamayız dedik ve ayrıldık." diye konuştu.

Bir diğer Genel Başkan Yardımcıs İlker Hergüner ise "İdris Bal'ın Muhsin Yazıcığlu'nun yolundan gideceğini düşünüyordum. Milliyetçi ve maneviyatçı olarak biliyorduk. Oysa Yazıcıoğlu'nun yolunda olmadıklarını gördüm. Ayrıca Ermenek Maden kazasında oğlu ölen Recep Amca'nın lastik ayakkabısını bahane ederek hükümeti eleştirdiler. Bir masumu istismar ettiler. O nedenle istifa ettim" dedi.

Her iki genel başkan yardımcısı ise Ak Parti'nin başarılı olduğunu belirterek "Cumhurbaşkanlığı sarayı üzerinden Sayın Recep Tayyip Erdoğan yıpratılmaya çalışılıyor. Bu saray milletin sarayıdır. Yarın başkası da gelir bu sarayda oturur. Kemal Kılıçdaroğlu'da kazansa o da gelir burayı kullanır. Sayın Tayyip Erdoğan çok büyük hizmetler yapmıştır. Onu yıpratmak doğru değildir." diye konuştu.

Atilla Kucur ve İlker Hergüner konuşmalarının ardından Kontv Ankara Temsilcisi Sinan Burhan'ın hazırlayıp sunduğu Ankara Konuşuyor programının canlı yayında istifa kağıtlarını imzaladılar.

günaydın
 // komodor112
yeni mi aklınız başınıza geldi yosa başınıza bir şey mi düştü diye sormazlarmı...
26 Kasım 2014 Çarşamba 16:50
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler