YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çanlar Gülen için çalıyor
Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Feridun Hadi Sinirlioğlu, bugün Amerika'ya gidecek. 3 gün sürecek ziyarette Fethullah Gülen'in iadesininin de gündeme gelmesi bekleniyor
Çanlar Gülen için çalıyor
08 Haziran 2014 / 10:56 Güncelleme: 08 Haziran 2014 / 10:56

Pensilvanya'dan Türkiye'yi bölmeye çalışan Fethullah Gülen'in iadesi için çalışmalar sürüyor. Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Feridun Hadi Sinirlioğlu, bugün gideceği ABD'de, Gülen'in iadesini gündeme getirecek.

Sinirlioğlu, 3 günlük ziyareti çerçevesinde ABD Dışişleri Bakanlığı yetkililerinin yanı sıra Ulusal Güvenlik Konseyi yetkilileri ile de görüşecek.

Türkiye ile ABD arasındaki ikili ilişkilerin yanı sıra bölgesel ve küresel gelişmelerin de ele alınacağı görüşmelerde; Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın paralel yapıyla ilgili başlattığı soruşturma çerçevesindeFethullah Gülen'in iadesinin de gündeme gelmesi bekleniyor.

Meclis Başkanı Cemil Çiçek'e veda ziyaretinde bulunan ABD'nin Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone iseGülen'in iadesi konusunu değerlendirirken, "Bu aile içi bir mesele. Bu meseleye karışmak istemeyiz. Ancak biz bu ailenin dostuyuz ve bu meselenin iyi sonuçlanmasını istiyoruz" demişti.

 

TAKVİM

11:32
 // AİLE Mİ?
Koskoca Türkiye Cumhuriyeti'ni bir meczubla aynı kefeye koyup, ''aile'' demesi, hangi çanların sesi, haberiniz var mıp?...
08 Haziran 2014 11:32
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler